Strona główna Wiadomości

Dobiega końca remont wiaduktu na ul. Zielonej. Od października koniec objazdów

przebudowa wiaduktu Zielona
Przejazd pod wiaduktem powinien być możliwy od października. Fot. TK / Twój Sącz

Dobiega końca trwająca od maja br. przebudowa wiaduktu kolejowego przy ul. Zielonej i jezdni pod nim. Kolejarze zakończą prace 20 września, a Miejski Zarząd Dróg planuje finał robót 30 września.

– W poniedziałek 9 września rusza kolejny etap przebudowy wiaduktu w Nowym Sączu. Po rozbiórce tymczasowej konstrukcji odciążającej, wykonawca zamontuje drugie nowe przęsło. Prace zajmą około dwóch tygodni. Następnie, prawie dwukrotnie poszerzona zostanie droga pod wiaduktem, z 6 do blisko 11 m – poinformowała Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PKP PLK zapowiadają, że pociągi przejadą wyremontowanym wiaduktem i dwoma nowymi torami od 21 września. Prace drogowców, polegające m.in. na obniżeniu i poszerzeniu jezdni również powinny się niebawem zakończyć. – Ostateczny termin inwestycji nie jest zagrożony. Oznacza to, że prace zakończą się do 30 września br – wyjaśnia Jakub Pędzich z Biura Prasowego Urzędu Miasta Nowego Sącza.

W związku z pracami przy ul. Zielonej od połowy maja br. zamknięty jest przejazd pod wiaduktem. Niemożliwy jest przejazd między ruchliwymi ulicami Kolejową i Zieloną, a kierowcy muszą korzystać z uciążliwych objazdów.

Przebudowa wiaduktu w Nowym Sączu to część prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP – Polskie Linie Kolejowe na linii nr 96 Tarnów – Muszyna. Przebudowano już wąski, 100-letni wiadukt w Ptaszkowej – teraz jest on trzykrotnie szerszy. Również przebudowane są wiadukty w Grybowie, Siołkowej i Kamionce Wielkiej. PLK kontynuują również prace na torach, na odcinku Grybów – Kamionka Wielka.

(JO)