Strona główna Twoje miasto

Dopłaty do budowy przyłączy kanalizacyjnych

Reklama
Oczyszczalnia ścieków w Nowym Sączu. Fot. Sądeckie Wodociągi

Mieszkańcy Nowego Sącza, którzy w tym roku przyłączą się do sieci kanalizacyjnej mogą liczyć na wsparcie finansowe. Urząd Miasta Nowego Sącza po raz kolejny przygotował program dopłat.

Wnioski o dopłaty można składać w siedzibie Spółki Sądeckie Wodociągi przy ulicy Wincentego Pola 22 w Nowym Sączu w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 10:00 do 15:00 lub w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta przy ulicy Szwedzkiej 2 (II piętro, pokój 206) we wtorek i czwartek od 7:30 do 15:30.

Dofinansowanie wynosi 100 zł do metra przyłącza kanalizacyjnego i 500 zł do studzienki kanalizacyjnej. W 2017 r. na ten cel zostało przeznaczonych łącznie 300 tys. zł.

Potrzebne dokumenty można znaleźć tutaj.

Warto wiedzieć:

W ciągu ostatnich kilku lat Spółka Sądeckie Wodociągi przeznaczyła na rozwój sieci kanalizacyjnej i wodociągowej kwotę 420 mln zł. Nowa infrastruktura powstała w Nowym Sączu oraz gminach: Stary Sącz, Nawojowa i Kamionka Wielka. W ramach obu projektów do sieci kanalizacyjnej zostało przyłączonych ponad 24 tys. osób i ponad 11 tys. użytkowników sieci wodociągowej.

tekst nadesłany przez Sądeckie Wodociągi

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama