Strona główna Kultura i imprezy

Dorota Miśkiewicz otworzy Festiwal “Pamiętajcie o ogrodach”

Tegoroczną, XV edycję Festiwalu Artystów Piosenki „Pamiętajcie o ogrodach” w Małopolskim Centrum Kultury Sokół otworzy 21 marca koncert Doroty Miśkiewicz “Lubię być szczęśliwa”.

Dorota Miśkiewicz zaprasza na koncert!

Ciekawi o jakim specjalnym gościu mówi Dorota⁉️ Bo my bardzo‼️?

Opublikowany przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ Wtorek, 12 marca 2019

Podczas koncertu “Lubię być szczęśliwa” wokalistka sięga po utwory, których wartością jest nie tylko muzyka, ale także słowo – to z bliższych i dalszych okolic poezji.
Inspiracją do przygotowania programu były okołoliterackie przedsięwzięcia artystyczne Doroty: udział w spektaklu muzycznym “Wieczorem” z poezją Józefa Czechowicza i muzyką Włodka Pawlika, koncerty i płyta “Lutosławski, Tuwim”. Piosenki nie tylko dla dzieci przygotowane wraz z zespołem Kwadrofonik, ale także długoletnia muzyczna przyjaźń z Grzegorzem Turnauem.
Podczas koncertu będzie można usłyszeć piosenki do wierszy Wisławy Szymborskiej (“Przy Winie”), utwory z tekstami Wojciecha Młynarskiego (“Samba z kalendarza”), Agnieszki Osieckiej (“Zielono mi”), Bogdana Loebla (“Anna Joanna”), Jeremiego Przybory (Bo we mnie jest seks), a także piosenki, których słowa napisali krakowscy poeci i przyjaciele Doroty – Grzegorz Turnau (“Ale”) i Michał Rusinek (“Nucę, gwiżdżę sobie”).
Tytułową piosenkę “Lubię być szczęśliwa” z muzyką Jerzego Wasowskiego i tekstem Antoniego Marianowicza można zaś uznać za wyznanie samej Artystki, bo doświadczając jej koncertów, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że tak jest w istocie. Ona po prostu lubi być szczęśliwa.
Wystąpią:
Dorota Miśkiewicz – śpiew
Artur Lesicki – gitary
Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe
Robert Kubiszyn – bas
Łukasz Żyta – perkusja

Dorota Miśkiewicz z zespołem w programie “Lubię być szczęśliwa”. Czwartek 21 marca 2019 godz. 19:00 Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu (ul. Długosza 3). Bilety w cenach: 30, 35 i 40 zł dostępne w kasie MCK Sokół oraz online.

Dorota Miśkiewicz koncert Nowy Sącz