Strona główna Wiadomości

Rozpoczyna się drugi etap remontu płyty Dworca Autobusowego MDA

Reklama
Część placu manewrowego dworca jest już wyremontowana. Wkrótce stąd będą odjeżdżać autobusy. Widok od strony ul. Długosza. Fot. TK / Twój Sącz

W najbliższy poniedziałek rozpoczyna się drugi etap remontu Dworca Autobusowego MDA w Nowym Sączu. Od niedzieli 12 listopada będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu i stanowisk odpraw – poinformowała w komunikacie spółka Małopolskie Dworce Autobusowe.

Odprawy autobusów odbywać się będą z tymczasowych stanowisk wyznaczonych na terenie nie objętym remontem: przy budynku Dworca (ST1 – ST4), z  placu manewrowego oddanego już do użytkowania (ST5 – St 12), z ul. Plac Dąbrowskiego (St 14 – St 15 + 2 stanowiska dla wysiadających) – podają MDA.

2 etap remontu Dworca Autobusowego MDA w Nowym Sączu

Jak podaje zarządca dworca, zmianie nie ulega lokalizacja kas, poczekalni oraz toalet. Dojście do stanowisk odpraw i budynku Dworca Autobusowego możliwe będzie ulicą Plac Dąbrowskiego. Natomiast wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Staszica. Wytyczona będzie jedynie ścieżka do znajdujących się tam lokali.

Przypomnijmy, że remont nawierzchni placu Dąbrowskiego, gdzie zlokalizowany jest plac manewrowy nowosądeckiego dworca autobusowego, rozpoczął się w połowie września br. Do tej pory wykonano nową, betonową nawierzchnię części płyty manewrowej wraz z niezbędnymi instalacjami oraz wyjazd na ulicę Długosza. W drugim etapie przewiduje się  wykonanie stanowisk odpraw, wiat przystankowych, a także remont ul. Staszica wraz z chodnikiem.

Tymczasowy wjazd na dworzec od strony ul. Długosza w ul. Staszica. Od przyszłego tygodnia zostanie zamknięty. Fot. TK / Twój Sącz

Natomiast w ostatnim etapie prac (nie wiadomo jeszcze, kiedy się rozpocznie) przewidziano m.in. remont ul. Plac Dąbrowskiego i chodników. – W trakcie trzeciego etapu budowy odprawy autobusów odbywać się będą w całości na nowych stanowiskach odpraw zgodnie z docelową organizacją ruchu Dworca – informowała spółka we wcześniejszym komunikacie.

Zakończenie prac zapowiadane jest na jesień 2018 roku. Na razie nie ma mowy o budowie zapowiadanego wcześniej nowego budynku odpraw pasażerów.

Zarządzające także dworcem w Krakowie Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. (wcześniej Regionalne Dworce Autobusowe w Krakowie) to spółka należąca do Województwa Małopolskiego, MDA kupiły w 2012 roku dworzec autobusowy w Nowym Sączu (prawo jego wieczystego użytkowania) za ponad 7 milionów złotych od likwidowanej, upadłej spółki PKS Nowy Sącz.

Z dworca odprawianych jest codziennie około 500 kursów i 12 tysięcy pasażerów, co daje prawie 4 miliony osób rocznie.

(JO)