Strona główna Twoje miasto

Drugie Spotkanie Małgorzat

malgo
Pamiątkowe zdjęcie w ratuszu. Fot. Urząd Miasta Nowego Sącza

Prezydent Ryszard Nowak gościł w sądeckim ratuszu Małgorzaty, gdzie spotkało się blisko 100 kobiet. Panie nie tylko otrzymały margaretki, ale wraz z życzeniami odebrały pamiątkowe perły. Wszystko w ramach II Spotkania Małgorzat, które na stałe zagościło w kalendarzu sądeckich wydarzeń, a odbyło się z inicjatywy Sądeckiego Forum Kobiet i Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna.

Spotkanie w ratuszu poprzedziła msza święta, odprawiona w intencji wszystkich Małgorzat przez ks. Jerzego Jurkiewicza w Bazylice św. Małgorzaty. Potem w sali reprezentacyjnej Małgorzaty gościł prezydent Ryszard Nowak,który wszystkim solenizantkom przekazał najlepsze życzenia. – To dla mnie wielka przyjemność być tutaj, gdzie w jednym miejscu zebrało się tak wiele pięknych kobiet, Małgorzat. Serdecznie dziękuję za przyjęcie zaproszenie i za to, że jesteście tutaj w sądeckim ratuszu – mówił podczas spotkania prezydent Ryszard Nowak. Nawiązując do pereł, które otrzymała każda obecna na sali Małgorzata, prezydent powiedział również: – Proszę przyjąć ode mnie najlepsze życzenia. Jesteście rzeczywiście perłami Nowego Sącza.

W ramach II Spotkania Małgorzat, historię patronki Nowego Sącza – św. Małgorzaty – przedstawił Robert Ślusarek,dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Temat krótkiego wykładu to św. Małgorzata w ikonografii.

Wydarzenie od strony artystycznej uświetniła pianistka Aleksandra Florczyk. Utalentowana absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu wykonała recital fortepianowy specjalnie dla Małgorzat.

Prosto z ratusza, solenizantki przeniosły się na deptak przy ulicy Jagiellońskiej. Tam w Galicji Sułków czekały kolejne atrakcje. Wśród nich tort ufundowany przez firmę Danek,pokaz mody Lucyny Repel oraz piękne modelki z niepowtarzalnymi makijażami, przygotowanymi przez Salon Urody Endorfina.

II Spotkanie Małgorzat odbyło się w ramach VI Jarmarku św. Małgorzaty, który co roku gości na Placu Kolegiackim w Nowym Sączu.

Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza