Strona główna Wiadomości

Dwa tygodnie utrudnień w rejonie ulicy Barskiej – rozpoczyna się remont nawierzchni

remont Barskiej w Nowym Sączu
Remont nawierzchni ulicy Barskiej rozpocznie się od odcinka między ul. Paderewskiego a rondem pod Galerią Trzy Korony. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

W piątek 20 kwietnia rozpocznie się remont nawierzchni odcinka ulicy Barskiej między ul. Lwowską a Al. Sucharskiego. Prace, podzielone na trzy etapy, potrwają – według zapowiedzi Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu – 14 dni.

– Remont będzie polegał na wykonaniu frezowania nawierzchni bitumicznej, wykonanie regulacji krawężników oraz nowych warstw bitumicznych na całym odcinku jezdni. Ponadto zostaną wykonane nowe zatoki postojowe – informuje Grzegorz Mirek, dyrektor MZD w Nowym Sączu.

W pierwszym etapie prac, 20 kwietnia od godz. 9:00 będzie zamknięty odcinek ul. Barskiej między ul. Lwowską a ul. Paderewskiego. Możliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie od ul. Paderewskiego i Broniewskiego, bez możliwości jazdy w stronę ronda im. Gągora.

W poniedziałek 23 kwietnia rozpocznie się drugi etap robót. Zamknięty zostanie kolejny odcinek ul. Barskiej – od ul. Paderewskiego do Al. Sucharskiego. Możliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie w osi Paderewskiego – Broniewskiego.

W ostatnim, trzecim etapie (po zakończeniu dwóch poprzednich), drogowcy zamkną dla ruchu skrzyżowanie ul. Barskiej i Paderewskiego. Wówczas jadących od strony ul. Paderewskiego będzie obowiązywał nakaz skrętu w ul. Naściszowską.

MZD zapowiada, że remont potrwa 14 dni.

To nie jedyne utrudnienia dla kierowców w tych dniach. Do piątku potrwają prace (prowadzone wieczorem i nocą) przy wymianie nawierzchni fragmentu ul. Węgierskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Towarową. Należy też pamiętać o wyłączonych niektórych pasach ruchu na skrzyżowaniu Bulwaru Narwiku, ul. Tarnowskiej, Piotra Skargi i Legionów. Natomiast 7 maja zostanie zamknięty most heleński na Dunajcu.

Aktualne utrudnienia i prace prowadzone na ulicach miasta naniesione są na mapkę przygotowaną przez MZD:

(JO)