Strona główna Wiadomości

Dwóch chętnych do budowy pumptracka

pumptrack1
Teren pod przyszły pumptrack. Fot. TK / Twój Sącz

Dwie firmy stanęły do przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie rowerowego toru przeszkód, tzw. pumptracka. Wykonawca zostanie wyłoniony być może już w przyszłym tygodniu, bowiem władze miasta chcą, aby z rowerzyści mogli skorzystać z toru jeszcze w te wakacje.

Do przetargu na inwestycję w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgłosiły się firmy z Warszawy oraz Poznania. Jedna z nich wyceniła swoje usługi na 1,1 mln zł, a druga na 1,28 mln zł. Władze Nowego Sącza na budowę pumptracka zarezerwowały w budżecie 1,5 mln zł.

Na blisko hektarowym terenie nad Kamienicą (na przeciw restauracji McDonald`s przy al. Piłsudskiego) miasto zamierza zbudować oświetlony tor rowerowy i dwa piaszczyste boiska do piłki plażowej. Tor o nawierzchni bitumicznej ma być tak skonstruowany, aby umożliwiał przejazd przez niego bez konieczności pedałowania. Mają to zapewnić specjalnie ukształtowane muldy i bandy. Obiekt w zamierzeniu ma służyć również miłośnikom jazdy na rolkach i deskorolkach. Jak dotąd w Polsce powstało jedynie kilka podobnych obiektów.

Zwycięzca przetargu powinien zaprojektować, uzyskać niezbędne pozwolenia a następnie wykonać cały plac rekreacyjny w którego skład powinny wchodzić trzy tory (dla dzieci i początkujących, do rozgrywania zawodów oraz najdłuższy, profesjonalny, o długości 215 metrów) pozwalające na jednoczesne użytkowanie „przez więcej niż jednego rowerzystę”, dwa boiska do piłki plażowej (pole do gry jednego 8 x 16 m) i oświetlenie. Do tego placyk do wypoczynku z co najmniej jedną ławką i stojakiem na 3 – 4 rowery a także krzewy i trawniki.

O wyborze wykonawcy zadecyduje w główniej mierze (90 % wagi oferty) najniższa cena. Zamówienie powinno być wykonane w terminie do 75 dni od dnia podpisania umowy.

(JO)

Reklama