Strona główna Wiadomości

Działają już pierwsze parkomaty w których za postój zapłacimy kartą płatniczą

Reklama
SPP Nowy Sącz
Urządzenia, w których już możemy zapłacić kartą można z daleka rozpoznać po przemalowanej na czarno podstawie. Fot. TK / Twój Sącz

W niektórych parkomatach obowiązującej w centrum Nowego Sącza Strefy Płatnego Parkowania można już płacić za postój za pomocą karty zbliżeniowej, a nie jak do tej pory wyłącznie bilonem. 45 parkometrów stojących na ulicach będzie wyposażonych w czytniki kart do pierwszych dni kwietnia. Wtedy też zostanie uruchomiona aplikacja pozwalająca płacić za parkowanie za pomocą smartfonów.

Rozpoczął się już proces wyposażania parkomatów w czytniki kart płatniczych funkcjonujących w technologii PayPass/PayWave. Urządzenia, w których już możemy zapłacić kartą można z daleka rozpoznać po przemalowanej na czarno podstawie. Przerobione parkomaty mają także nowe panele czołowe z czytnikiem i instrukcją korzystania w zależności od wybranego sposobu opłaty. – Spółka zakończy proces modernizacji Strefy Płatnego Parkowania w Nowym Sączu do dnia 03.04.2018 r. – poinformował nas Marek Oleniacz, prezes zarządu Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej.

Po wprowadzeniu możliwości zapłaty kartą bilet parkingowy, który trzeba wyłożyć za szybą, jest nieco większy, niż do tej pory.

SIM także na początek kwietnia zapowiada umożliwienie płacenia za postój w Strefie za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Spółka wybrała mało popularną aplikację – smsAdminPark. Kierowcy mogą z niej korzystać na razie tylko w Koszalinie, Kamiennej Górze, Nowym Targu oraz Limanowej.

Aplikacja, którą od 3 kwietnia będzie można płacić za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Nowym Sączu, dostępna jest wyłącznie dla użytkowników systemu operacyjnego Android (link do smsAdminPark w GooglePlay). Po jej zainstalowaniu na smartfonie trzeba utworzyć konto w systemie i wpłacić dowolną kwotę pieniędzy. Doładowanie konta jest możliwe m.in. przez szybki przelew internetowy lub e-wallet. Gdy mamy już środki możemy opłacać postój jednym kliknięciem w aplikacji lub za pomocą sms-a. Zakończenie postoju odbywa się na żądanie lub automatycznie po ustalonej liczbie godzin.

Wprowadzenie bezgotówkowych możliwości opłat za postój zażądał od SIM Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu, który odpowiada za organizację zarządzania parkingami i zleca to innym podmiotom. Sądecka Infrastruktura Miejska zamówiła zatem za 285 tys. zł – w trybie „z wolnej ręki” – dostawę czytników kart zbliżeniowych oraz systemu opłat za pomocą telefonów komórkowych u producenta parkomatów stojących na ulicach miasta. Czytaj także SIM za ćwierć miliona złotych wydzierżawi parkometry. Te, co stoją już od pięciu lat i przyjmują tylko monety

(JO)

Reklama