Strona główna Wiadomości

Działają już sztuczne lodowiska na Rynku i przy hali MOSiR

lodowisko Nowy Sącz Rynek
Pierwsi łyżwiarze pojawili się w sobotę na Rynku tuż po otwarciu lodowiska. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

W sobotę rano rozpoczęły działalność sztuczne lodowiska na płycie Rynku oraz przy obiektach MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej.

Lodowisku na Rynku jest dużo większe, niż w zeszłym roku, kiedy to po raz pierwszy zorganizowano ślizgawkę w centrum miasta. Ma 540 metrów kwadratowych powierzchni (18 x 30 m).

– Serdecznie zapraszam Nowosądeczan na lodowisko przed ratuszem. Życzę wszystkim wspaniałej i bezpiecznej zabawy na nowej, jeszcze większej ślizgawce – oświadczył prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Lodowisko na płycie rynku czynne jest codziennie od godz. 8. Od poniedziałku do czwartku oraz w niedzielę działa do godz. 20, natomiast w piątki i soboty do godz. 21. Między godz. 14 a 15 zaplanowano przerwę na pielęgnację lodowej tafli.

Wstęp na lodowisko pod ratuszem kosztuje 1 zł (niezależnie od czasu spędzonego na zabawie). Osoby bez łyżew mogą je wypożyczyć na miejscu za 2 zł.

Nieco drożej jest na mającej dłuższe tradycje ślizgawce przy obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu przy ul. Nadbrzeżnej. Bilet normalny to 5 zł za godzinę, ulgowy 4 zł a rodzinny (opiekun z dzieckiem do lat 10) 6 zł. Wypożyczenie łyżew kosztuje 5 zł na godzinę.

W niedzielę 6 grudnia na obu lodowiskach zaplanowano spotkanie ze Świętym Mikołajem. Tego dnia nie trzeba będzie płacić za bilety wstępu.

(iw)

Reklama