Strona główna Twoje miasto

Dzień Nauczyciela w ratuszu

dzień nauczyciela Nowy Sącz 2017

Były nagrody, życzenia, gratulacje i kwiaty. Jak co roku nauczyciele i dyrektorzy placówek oświatowych prowadzonych przez miasto Nowy Sącz spotkali się w ratuszu (13 października), by z okazji Dnia Edukacji Narodowej odebrać z rąk prezydenta Ryszarda Nowaka dowody uznania za swoją pracę.

Jest mi niezmiernie miło powitać państwa w sali ratuszowej w przeddzień święta edukacji narodowej, waszego święta, święta nauczycieli – powiedział prezydent Ryszard Nowak witając zebranych. – Przy tej okazji będę mógł w sposób szczególny wyróżnić wielu z was za dotychczasową pracę, za zaangażowanie i poświęcenie. Z okazji waszego święta chciałbym złożyć wam serdeczne podziękowania, ale również gratulacje za osiągnięcia, które są waszym udziałem. Życzę państwu, życzę wam wszystkim dużo znaczących efektów waszej pracy i samych sukcesów, nie tylko w życiu zawodowym, ale również osobistym.

W uroczystości poza nauczycielami udział wzięli przedstawiciele władz Nowego Sącza; obok prezydenta obecna była między innymi przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor, radni z Komisji Oświaty z Januszem Kwiatkowskim na czele, urzędnicy zajmujący się oświatą, przedstawiciele kuratorium oświaty i wychowania oraz nauczycielskich związków zawodowych. Prezydent Ryszard Nowak zwracając się do nauczycieli podkreślił szczególne społeczne i wychowawcze znaczenie tego zawodu.

Proszę pamiętać, że bycie nauczycielem to jest misja, to jest powołanie i efektem tego jest poziom naszej młodzieży, poziom absolwentów waszych szkół. Im wyższy, tym lepiej świadczy o efektach waszej pracy. Za te efekty na dzisiaj dziękuję, bo one są znakomite i wierzę, że takie będą utrzymane przez najbliższe lata. A może będą jeszcze lepsze, czego sobie, państwu, a przede wszystkim waszym dzieciom i młodzieży życzę – zakończył prezydent.

Nagrody od prezydenta otrzymało około siedemdziesięciu nauczycieli i dyrektorów z placówek oświatowych prowadzonych przez miasto Nowy Sącz. Podsumowując uroczystość przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor życzyła nauczycielom między innymi docenienia ich zawodu. – Życzę, żebyście byli docenieni w swojej własnej świadomości. Abyście byli docenieni przez bezpośrednich przełożonych, przez dzieci, młodzież i przez rodziców. Aby się związywała zawsze ta nić porozumienia, która jest chyba najważniejsza w tym zawodzie – powiedziała przewodnicząca Rady Miasta.

Część artystyczną uroczystości wypełniły występy uczestników zajęć w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

tekst i zdjęcia Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza
Reklama