Strona główna Wiadomości

Emerytowany pułkownik doradzi przy inwestycjach

Reklama
Grzegorz Dobosz
Grzegorz Dobosz Fot. Twitter.com/grzegorzdobosz

Emerytowany były szef Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu i były wiceprzewodniczący Rady Miasta ppłk Grzegorz Dobosz został wybrany na pełnomocnika prezydenta miasta do spraw inwestycyjnych.

Kandydat (na stanowisko urzędnicze głównego specjalisty– pełnomocnika prezydenta miasta ds. inwestycyjnych w Urzędzie Miasta Nowego Sącza) spełnia wymagania określone w naborze i uzyskał najlepszy wynik w postępowaniu rekrutacyjnym – poinformował Urząd w lakonicznym komunikacie.

Nazwisko Dobosza od wielu tygodni było wymieniane w spekulacjach dotyczących najpierw obsady wiceprezydenta miasta a potem, po ogłoszeniu naboru na stanowisko pełnomocnika ds. inwestycyjnych, jako pewna kandydatura na tę funkcję.

– Powodem rozpisania konkursu jest coraz większa ilość planowanych inwestycji na terenie miasta, które wymagają odpowiedniej koordynacji i wspierania na wielu płaszczyznach aktywności Urzędu Miasta, w tym także na szczeblu zarządu województwa oraz rządowym

– informowało nas niedawno biuro prasowe Urzędu. Do naboru zakwalifikowało się siedem osób. Musiały mieć wykształcenie wyższe techniczne i co najmniej 4-letni staż pracy oraz „orientację” w przepisach i sprawach miasta.

Dobosz w ostatnich wyborach samorządowych startował z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Wspierających Ryszarda Nowaka. Mimo, że w okręgu nr 3 był umieszczony na pierwszej pozycji na liście, zdobył dopiero trzeci wynik tej listy, zyskując 222 głosy i nie zdobywając mandatu radnego. Była to spora niespodzianka, bowiem Dobosz był radnym przez cztery kadencje (w poprzedniej pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta Nowego Sącza, wcześniej był też jej przewodniczącym).

Grzegorz Dobosz przez lata był radnym z ramienia Platformy Obywatelskiej. W 2011 roku był kandydatem tej partii w wyborach do Senatu RP. Na początku ubiegłego roku razem z trzema innymi radnymi opuścił klub radnych PO i utworzył wspierający urzędującego prezydenta Ryszarda Nowaka klub Pozytywni i Samodzielni (PiS).

30 stycznia br. ppłk Grzegorz Dobosz przeszedł na emeryturę (od 2008 roku był szefem WKU w Nowym Sączu. – Do przejścia na emeryturę skłonił mnie stan zdrowia. Po zasłużonym odpoczynku zamierzam szukać nowego zajęcia i zająć się wnukiem – mówił podczas pożegnania z dotychczasową pracą. Obecny wówczas prezydent Nowak zapowiadał z kolei, że chciałby “wykorzystać jego doświadczenie nie tylko “z woja”, ale również samorządowe”.

52-letni Dobosz ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Chemicznych w Krakowie. Jest także absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie (kierunek Pedagogika) oraz studiów podyplomowych na Politechnice Krakowskiej.

Grzegorz Dobosz jest piątym z kolei pełnomocnikiem powołanym przez prezydenta (więcej o tym). Jak poinformował nas Ratusz średnie miesięczne wynagrodzenie brutto dla pełniących tę funkcję wynosi 7200 zł.

(JO)

Reklama