Strona główna Wiadomości

Estakada ul. Tarnowskiej do remontu. Trzeba spodziewać się utrudnień

Estakada ul. Tarnowskiej wymaga odbudowy. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu planuje odbudowę części 100-metrowej estakady ulicy Tarnowskiej. Kierowców przez kilka tygodni czekać będą spore utrudnienia tym bardziej uciążliwe, że prace remontowe mogą się nałożyć na okres zamknięcia dla ruchu mostu heleńskiego.

MZD jest na etapie postępowania przetargowego „Odbudowa części estakady ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu”. Rozstrzygnięcie planowane jest w drugiej połowie października. O ile uda się wyłonić wykonawcę, przewidywany termin zakończenia prac to 15.12.2017.

Estakada na drodze krajowej nr 75 ma być przebudowana na stumetrowym odcinku, wraz z odbudową nawierzchni oraz chodnika na pasie ruchu w kierunku Nowego Sącza i ułożeniem nowych sieci: wodociągowej i elektroenergetycznej.

Fragment dokumentacji przetargowej MZD

– W przypadku korzystnego rozstrzygnięcia przetargu roboty zostaną rozpoczęte niezwłocznie, a ich czas może się w części pokryć z czasem remontu Mostu Heleńskiego – przyznaje Renata Stawiarska z Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Jeśli prace przy Moście Heleńskim i w jego pobliżu się rozpoczną (ten termin nie jest jeszcze znany) to większość ruchu samochodowego zostanie skierowana właśnie na ulicę Tarnowską i wjazd na Obwodnicę Północną. Ograniczony remontem na estakadzie ruch na drodze wjazdowej do miasta, może spotęgować utrudnienia w tym rejonie, np. przejazd przez Rondo im. św. Jana Pawła II.

Przypomnijmy, że rondo będzie wkrótce jednym z najbardziej obciążonych ruchem miejsc w Nowym Sączu – tędy będzie przebiegać główny objazd z miasta na lewą stronę Dunajca, do osiedla Helena, gminy Chełmiec i dalej, w kierunku Limanowej i Wadowic (droga krajowa nr 28).

(JO)