Strona główna Wiadomości

FAKRO testuje filtr antysmogowy do okien dachowych

filtr antysmogowy Fakro
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. materiały prasowe

Firma FAKRO poinformowała, że rozpoczęła testy „pierwszego i jak dotychczas jedynego na rynku kompleksowego rozwiązania chroniącego poddasza przed smogiem” czyli filtru antysmogowego do okien dachowych.

Filtr został już zgłoszony do opatentowania jako wzór użytkowy. – Wykonany z nanowłókniny zatrzymuje zanieczyszczenia powodowane przez dym czy spaliny, ograniczając ich stężenie we wnętrzu pomieszczenia. Olbrzymią zaletą jest łatwość w czyszczeniu z możliwością wielokrotnego użycia – podkreśla FAKRO w komunikacie prasowym.

Spółka zwraca także uwagę, że nawiewnik zapewnia nie tylko ochronę przed smogiem, ale także przed pyłkami, bakteriami, grzybami oraz insektami, dlatego może być dobrym rozwiązaniem dla alergików.

– Obecnie pracujemy nad kompleksowym antysmogowym i antyalergicznym rozwiązaniem do okien dachowych. To rozwiązanie innowacyjne, na każdą porę roku oraz na każdą kieszeń – zapowiada Sławomir Gawlik, dyrektor Marketingu Grupy FAKRO.

Firma FAKRO powstała w 1991 roku. Jej współzałożycielem i obecnym prezesem jest Ryszard Florek – pomysłodawca i główny realizator uruchomienia produkcji okien dachowych w Polsce. Dziś firma jest wiceliderem na światowym rynku.

W skład Grupy Fakro, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Produkty firmy FAKRO można znaleźć w ponad 50-ciu krajach na całym świecie, a sprzedaż na eksport stanowi 70% ogólnej sprzedaży.

(edred)

Reklama