Strona główna Kultura i imprezy

Farsa „Per procura” ponownie na deskach Teatru Robotniczego

Reklama
spektakl Teatru Robotniczego w Nowym Sączu
Fot. Andrzej Rams / MOK

Komedia „Per procura” Neila Simona w wykonaniu Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego po raz kolejny zostanie zaprezentowana sądeckiej publiczności. Spektakl odbędzie się w Sali Widowiskowej MOK – Al. Wolności 23 w dniu 17 lutego br. (sobota) o godz. 17.00.

PER PROCURA to pełna błyskotliwego dowcipu, niespodziewanych zwrotów akcji i ciętej satyry na świat politycznych celebrytów, komedia napisana przez prawdziwego mistrza gatunku, twórcy największych broadwayowskich hitów – Neila Simona.

Charlie Brock – wpływowy polityk z Nowego Jorku – wraz z żoną Myrą wydają ekskluzywne przyjęcie z okazji dziesiątej rocznicy ślubu. Wieczór, zaczynają schodzić się zaproszeni goście. Tymczasem nie wszystko przebiega według ustalonego wcześniej planu. Tuż przed rozpoczęciem uroczystości, w domu Państwa Brock, dochodzi do wypadku, w którym zostaje poszkodowany gospodarz. Na dodatek w tajemniczy sposób znikają żona polityka i gosposia, a na stołach brakuje wystawnej kolacji. Goście zaskoczeni sytuacją, obawiają się, że zostali wplątani w jakąś aferę i nazajutrz staną się obiektem prasowych doniesień. Próbują więc na własną rękę zrozumieć i wyjaśnić tę dziwną sytuację. Nagle wszyscy w domu zaczynają działać per procura, czyli z upoważnienia, w zastępstwie. Ale w jakiej sprawie? W czyim zastępstwie? Czy istnieje jedno satysfakcjonujące rozwiązanie tej tajemnicy?

PER PROCURA to sztuka o procesie zakłamywania, o fabrykowaniu faktów, o tworzeniu mitów. Neil Simon, a za nim i my przyglądamy się światu drobnych celebrytów i krążących wokół nich satelitów, zwanych szumnie przyjaciółmi. Obserwujemy proces pączkowania oszustw – z jednego drobnego kłamstewka rośnie coraz większe, dławiąc bohaterów zapędzających się, na własne życzenie, w coraz bardziej absurdalną spiralę bredni. Czyż z podobnymi mechanizmami nie spotykamy się codziennie, na każdym niemal kroku?

Przedstawienie zrealizowano na jubileusz 95-lecia Teatru Robotniczego, w roku jubileuszu 725-lecia Miasta Nowego Sącza. Miało premierę we wrześniu 2017 roku.

Rezerwacja i sprzedaż biletów w cenie 20 zł w sekretariacie MOK, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 16.00 (tel. 18 443 89 59, wewn. 20).

Reżyseria – Janusz MICHALIK · Scenografia i kostiumy – Wojciech STEFANIAK · Realizacja kostiumów – Izabela WIATRAK i Katarzyna SIKORA · Realizacja techniczna – Michał SKOCZEŃ, Karol MAJKRZAK, Tomasz DOMINIK, Sławomir OLSZEWSKI, Marek SZLACHCIC, Bartłomiej CIEŚLICKI

Osoby: Chris Gorman – Julia KACZMARCZYK, Ken Gorman – Marcin IWAŃSKI, Clair Ganz – Elwira MICHALSKA, Lenny Ganz – Janusz MICHALIK, Ernie Cusack – Mieczysław FILIPCZYK, Cookie Cusack – Dorota KACZMARCZYK, Glenn Cooper – Marcin KRÓL, Cassie Cooper – Beata MICHALIK, Funkcjonariusz Welch – Kamil JAKUBOWSKI, Funkcjonariuszka Pudney – Ewa JANUS, Głos Myry Brock – Barbara KLIMCZAK.

(iw)

Per procura Teatr Robotniczy

Reklama