Strona główna Twoje miasto

Festiwal Nowosądeckich Organizacji Pozarządowych

Już w najbliższy czwartek, 26 września, rozpocznie się w naszym mieście Festiwal Nowosądeckich Organizacji Pozarządowych. Program przedsięwzięcia przedstawiły dziś (23 września) wiceprezydent miasta Magdalena Majka i Magdalena Furmanek – Kopiec z Wydziału Edukacji Wychowania UM.

W przedsięwzięciu zapowiedziało udział około 25 lokalnych organizacji pozarządowych. – Spektrum działalności, jakie prezentują te organizacje, jest naprawdę tak szerokie, że możemy zupełnie odważnie powiedzieć: każdy z mieszkańców, który weźmie udział w którymś z wydarzeń festiwalu, znajdzie coś dla siebie – zapewnia Magdalena Majka.

Festiwal rozpocznie się 26 września (czwartek) otwarciem świetlicy osiedlowej  na osiedlu Przydworcowym oraz Miejsca Aktywności Mieszkańców. To pierwsza świetlica, która powstaje w ramach rewitalizacji miasta, finansowana ze środków europejskich.

Podczas spotkania przewidujemy nie tylko uroczyste otwarcie, ale także animacje dla dzieci, koncert DJ-a Bigosa, „osiedlowe pogaduszki” i poczęstunek – zachęca Magdalena Furmanek-Kopiec. Otwarcie rozpocznie się o godz. 16:00 i mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni, nie tylko mieszkańcy osiedla Przydworcowe.

Następnego dnia, w piątek (27 września) w sali ratuszowej odbędzie się X Forum Nowosądeckich Organizacji Pozarządowych. W programie przewidziano miedzy innymi wręczenie nagrody prezydenta miasta dla wyróżniającej się organizacji/lidera. Uczestnicy wysłuchają debaty i wezmą udział w warsztatach na temat: Jak efektywnie zarządzać wolontariatem, by pozyskać i utrzymać wolontariuszy?  Początek – godz. 8:30.

28 września (sobota) na rynku odbędzie się piknik nowosądeckich organizacji pozarządowych. Lokalne NGO-sy zaprezentują pokazy sportowe, artystyczne i ratownicze, warsztaty malarskie i edukacyjne, wystawy malarskie i fotograficzne, a także pogadanki i degustacje, a nawet prezentacje zwierząt egzotycznych. – Będziemy równocześnie prowadzić zbiórkę publiczną na naszych milusińskich ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu – zapowiada Magdalena Furmanek – Kopiec.

Dla dzieci i nie tylko przewidziano animacje i konkursy z nagrodami, plener malarski pod hasłem „Moje miasto” oraz koncert nowosądeckich artystów. Piknik zaplanowano od godziny 11:00 do 18:00. Podsumowaniem festiwalu będą targi nowosądeckich organizacji pozarządowych w Galerii „Trzy Korony”, w niedzielę 29 września, w godzinach od 11:00 do 15:00.

– Głównym celem festiwalu jest promowanie organizacji pozarządowych wśród mieszkańców, ale także zaprzyjaźnianie się z tymi organizacjami. Liczymy, że dzięki takim akcjom uda nam się zaktywizować lokalne organizacje które dotychczas nie były widoczne w naszym mieście – podkreśla Magdalena Furmanek – Kopiec. Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie www.ngo.nowysacz.pl.

Festiwal Nowosądeckich Organizacji Pozarządowych

tekst i zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama