Strona główna Kultura i imprezy

Festiwal Pannonica 2019. Organizatorzy zapowiadają rekordową edycję

Około 20 tysięcy osób w ciągu trzech dni koncertów spodziewają się organizatorzy Festiwalu Pannonica – najciekawszej imprezy muzycznej w regionie, która odbędzie się między 29 a 31 sierpnia w Barcicach koło Nowego Sącza.

Tegoroczna, siódma edycja Festiwalu zapowiada się rekordowo – organizatorzy spodziewają się podczas trzech głównych, wieczornych koncertów, około 6,5 – 7,5 tysiąca widzów na każdym.

Główna gwiazda tegorocznej edycji to Goran Bregović , który wystąpi na scenie „w krzakach nad Popradem” ze swoją słynną Orkiestrą Weselno-Pogrzebową. – Ale jeszcze przynajmniej trzy inne zespoły zasługują, by bez krzty przesady nazywać je „legendarnymi”. Są to: słynna macedońska orkiestra dęta Kočani Orkestar, koncertujący na całym świecie żeński chór Bulgarian Voices Angelite i serbski wirtuoz fletów i fruli Maestro Bora Dugić – podkreśla Wojciech Knapik, Dyrektor Pannonica Festival.

Dostępne są jeszcze karnety na Festiwal, ale jak podają organizatorzy, ich liczba „szybko topnieje”.

Festiwal Pannonica to nie tylko koncerty muzyki bałkańskiej ale także dziesiątki wydarzeń towarzyszących – warsztatów, pokazów i spotkań. Wszelkich informacji można szukać na stronie internetowej imprezy oraz stronie wydarzenia w serwisie Facebook. Dostępna jest również festiwalowa aplikacja na telefony z systemem Android oraz iOS.

Dla widzów z okolicy, nie korzystających z pola namiotowego i chcących wrócić do domu po nocnych koncertach, organizatorzy zorganizowali bezpłatny pociąg. Specjalny skład przez trzy dni imprezy będzie odjeżdżał z Barcic do Piwnicznej o godz. 23:54, a z Barcic do Nowego Sącza o godz. 0:36.

– Apelujemy o korzystanie w pierwszej kolejności z ekologicznych środków transportu; transportu zbiorowego, oraz z … rowerów. Od ubiegłego roku Barcice z Nowym Sączem łączy wygodna ścieżka rowerowa będąca odcinkiem trasy Euro Velo 11 – dodaje Wojciech Knapik.

Festiwal Pannonica 2019

(zim)