Strona główna Kultura i imprezy

Finał 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity

Echo Trombity 2018

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ serdecznie zaprasza w dniach 22-24 czerwca br. do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu na finał 41. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY. W koncercie zaprezentują się najlepsze orkiestry i big bandy województwa małopolskiego, wyłonione w drodze eliminacji powiatowych, organizowanych na przełomie maja i czerwca w ośmiu miejscowościach Małopolski.

Ponadto festiwalowi towarzyszy konkurs fotograficzny pn. ZOBACZYĆ MUZYKĘ. Uczestnikiem konkursu może być każda zainteresowana osoba bez względu na miejsce zamieszkania i wiek.  Zadaniem uczestnika Konkursu jest wykonanie jednego ujęcia fotograficznego (fotografia tradycyjna), które zinterpretuje wybrane przez uczestnika zagadnienie:
a) Zaczarowany instrument,
b) Serce orkiestry,
c) Festiwal ECHO TROMBITY.

Uczestnicy mogą zgłosić do Konkursu maksymalnie 2 prace. Zgłoszenia do 3 września br. Więcej informacji na stronie: www.mcksokol.pl

O Festiwalu:

Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY jest dorocznym spotkaniem konkursowym najlepszych orkiestr dętych województwa małopolskiego. Jest jedną z najbardziej prestiżowych i największych cyklicznych imprez amatorskiego ruchu muzycznego.

W programie finału: przemarsze, pokazy musztry, występy mażoretek oraz prezentacje muzyczne orkiestr w kategoriach: orkiestry Ochotniczych Straży Pożarnych, orkiestry parafialne, orkiestry działające przy ośrodkach kultury, stowarzyszeniach i zakładach pracy oraz big bandy.

tekst przygotowany przez organizatorów