Strona główna Twoje miasto

Finał konkursów o tematyce patriotyczno-niepodległościowej w MOK

Reklama
Sądeckie barwy niepodległości
Fot. Jerzy Cebula

19 czerwca br. na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu podsumowano serię czterech konkursów dla dzieci i młodzieży, które MOK przygotował z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dyplomy, nagrody i wyróżnienia wręczyli laureatom: Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza – Józef Kantor oraz Dyrektor MOK – Marta Jakubowska.

W ocenie jurorów konkursu fotograficznego „Sądeckie barwy niepodległości” (Kamila Bańkowskiego, Jerzego Cebuli i Mateusza Górki) autorami nagrodzonych prac zostali:

Julia i Kamil Woźniakowie ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu, Sylwiusz Starczewski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu, Edyta Cempa z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu oraz Kinga Tudaj ze Szkoły Podstawowej w Gaboniu. Dodatkowo wyróżniono Julię Brońską z Akademickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu.

W konkursie plastycznym „Wiwat Piłsudski, wiwat Nowy Sącz!”, decyzją jury (Krzysztof Kuliś, Ryszard Miłek i Janusz Michalik) nagrody otrzymali:

Nadia Olszewska z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu, Artur Szumacher ze Szkoły Podstawowej w Gaboniu, bracia Dominik i Szymon Cięciwowie i Julia Klok ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu, Eliza Gałka i Edyta Cempa z Zespołu szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu oraz Karolina Konstanty z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu.

Wyróżnienia trafiły do: Karoliny Bodziony z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu, Marka Czapigi ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Nowym Sączu, Dominika Janika ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu, Dominika Lelito z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, Kacpra Mieszkowicza i Dagmary Ptak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu oraz Daniela Rogoża i Szymona Witowskiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu.

W konkursie piosenki i recytacji „Słowem i muzyką o Niepodległej” jurorzy – Irena Pławiak, Leszek Mieczkowski i Janusz Michalik – przyznali nagrody recytatorom:

Gabrieli Gądek ze Szkoły Podstawowej w Przydonicy, Danucie i Jadwidze Kondrackim z Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Sączu, Sarze Sobczak i Karolinie Dorosz ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu oraz wokalistkom: Annie Kożuch (Grand Prix), Julii Jankowicz i Julii Wincenciak z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, Oliwii Gródek ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Nowym Sączu, Patrycji Piwowar i Patrycji Kotarbie z Zespołu Szkół nr 3 w Nowym Sączu, Karolinie Zagórowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu oraz Dziecięcemu Zespołowi Muzycznemu ze Szkoły Podstawowej w Piątkowej.

Ponadto w konkursie recytacji wyróżniono: Oskara Kuliga i Martynę Orzechowską ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu oraz Amelię Małecką-Porębę z Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Sączu.

W Galerii MOK przez najbliższe półtora miesiąca można obejrzeć nagrodzone i wyróżnione w konkursach prace plastyczne i fotograficzne.

tekst nadesłany przez Miejski Ośrodek Kultury

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama