Strona główna Wiadomości

Finał Ziarnka Gorczycy 2018

Ziarnko Gorczycy 2018 laureaci
Laureaci Ziarnka Gorczycy 2018. Fot. UMNS

W sobotę w MCK Sokół uroczyście wręczono statuetki Ziarnko Gorczycy 2018 za wspieranie inicjatyw dobroczynnych. W kategorii osobowość wyróżniono Zygmunta Wolaka i Pawła Cieślickiego. W kategorii firma/stowarzyszenie laureatami nagrody została firma Mały Robinson oraz Fundacja Będzie Dobrze.

Jak podkreślają organizatorzy, nominacje do nagrody zgłaszają mieszkańcy regionu. „Celem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy o działalności charytatywnej osób i instytucji z terenu Sądecczyzny, docenienie i zwrócenie uwagi na ich pracę, a także zbiórka pieniędzy na działalność statutową Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum” – wyjaśniają.

Inicjatorem plebiscytu „Ziarnko Gorczycy” jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum, które podczas finału akcji przyznaje także tytuły honorowe Przyjaciela Ziarnka Gorczycy. Otrzymali je Renata i Grzegorz Ząbrowie, właściciele firmy Grześ oraz Zbigniew Koniczek, prezes Newagu.

Tradycyjnie Sądeckie Hospicjum przeprowadziło zbiórkę pieniędzy na swoją działalność statutową. W tym roku na ten cel wylicytowano obraz, podarowany przez Ryszarda Miłka, który został kupiony za 4 tysiące złotych.

Wydarzenie uświetnił występ Macieja Maleńczuka, a następnie w Hotelu Ibis Styles odbył się charytatywny bal.

Organizatorami akcji są: Prezydent Miasta Nowego Sącza, Województwo Małopolskie, Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum, Związek Sądeczan, Małopolskie Centrum Kultury Sokół, Instytut Europa Karpat, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół.

(iw), źródło: www.nowysacz.pl

Reklama