Strona główna Kultura i imprezy

Freski z Kaplicy Sykstyńskiej do obejrzenia w Nowym Sączu. W albumie za 52 tysiące złotych

album La Capella Sistina
Fot. materiały wydawcy

Urząd Miasta współorganizuje bezpłatny pokaz wielkiego (dosłownie, w formacie 43,5 x 61 cm), trzytomowego albumu „La Capella Sistina”, w którym fotografie odwzorowują najmniejsze szczegóły dzieł zdobiących ściany Kaplicy Sykstyńskiej w Pałacu Watykańskim. Prezentacja w Nowym Sączu to część trasy promocyjnej, zorganizowanej przez polskiego dystrybutora albumu, sprzedającego niecodzienne wydawnictwo za 52 tysiące złotych.

– Mieszkańcy Nowego Sącza będą mieli możliwość obejrzenia tego spektakularnego i wyjątkowego 27-kilogramowego, albumu podczas kameralnych prezentacji (maksymalnie 60-osobowych) w dniu 4 października 2018 r. (czwartek) o godz. 14.00, 17.00 i 19.00 a także 5 października 2018 r. (piątek) o godz. 14.00 oraz 17.00. Uwaga! Liczba miejsc na poszczególne pokazy jest ograniczona. Osoby zainteresowane mogą odebrać bezpłatne bilety wstępu na poszczególne prezentacje od jutra, tj. czwartek, 20 września, w budynku ratusza na portierni lub w Biurze Obsługi Mieszkańca (pok. nr 9) – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Album „La Capella Sistina” to wspólne przedsięwzięcie Muzeów Watykańskich i włoskiego wydawcy Scripta Maneant. Przez 65 nocy zespół włoskich i światowych fotografów odwzorowywał najmniejsze szczegóły dzieł zdobiących ściany Kaplicy Sykstyńskiej. Na bazie 270 tys. zdjęć powstał niezwykły 3-tomowy album, Na 778 stronach wydrukowano 800 zdjęć, w tym kilkadziesiąt w skali 1:1. Najwyższa jakość druku i duży format (43,5 x 61 cm) pozwoliły na wierne odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów – informuje dystrybutor na Polskę, firma Goldenmark.

Firma podaje, że na świecie ukazało się tylko 1999 egzemplarzy albumu, z czego w Polsce dostępnych jest 50 kompletów. – Nabywcy albumu przyczynią się do refundacji kosztów 5-letniej pracy blisko 100 osób, które tworzyły cyfrową rekonstrukcję Kaplicy Sykstyńskiej, a następnie pracowały nad wydaniem albumu. Każdy nabywca otrzyma także osobiste podziękowania od Muzeów Watykańskich za udział w projekcie i indywidualne zaproszenie do prywatnego zwiedzania Kaplicy Sykstyńskiej po godzinach otwarcia – co nie jest dostępne w standardowej ofercie komercyjnej zwiedzania zabytku – przekonuje Grupa Goldenmark, która oferuje album za 52 tys. zł.

(iw)

Reklama