Strona główna Kultura i imprezy

Gra miejska „Tajemnice Starego Miasta”

gramiejska

Czy Nowy Sącz skrywa jakieś tajemnice? Jeśli istnieje w Tobie nieodparta chęć przeżycia przygody, przyjdź i przeżyj ją z nami – zachęcają organizatorzy gry miejskiej, która odbędzie się w czwartek 22 maja w centrum Nowego Sącza.

Do 20 maja chętni mogą zgłaszać do gry 5 – 6 osobowe zespoły a o ile będą wolne miejsca, także przed rozpoczęciem zabawy.

Gra miejska jest częścią happeningu, zachęcającego młodzież do aktywności społecznej a w szczególności do wolontariatu. – To inicjatywa mająca zachęcić kształcące się obecnie młode pokolenie studentów do ciągłego rozwoju. Jego celem jest inspirowanie młodych i aktywnych do działania w społeczności lokalnej i pokazanie, że angażowanie się w aktywność obywatelską, może być pasjonujące, twórcze, rozwojowe, a jednocześnie niezwykle pożyteczne – przekonują przedstawiciele  projektu „Cafe Obywatelska”.

Studenci PWSZ w Nowym Sączu realizują projekt „Cafe Obywatelska” od października zeszłego roku. W tym czasie zorganizowali debatę na temat aktywności społecznej oraz kolejno osiem tzw. klubów dyskusyjnych na ten temat. Happening i gra miejska to dalsza część projektu.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronach cafeobywatelska.pl i na profilu na facebook`u.

(iw)

Reklama