Strona główna Kultura i imprezy

Gramy dla Darka 3 – koncert charytatywny

W piątek 17 czerwca w klubie La Rocca odbędzie się koncert charytatywny, aukcja i zbiórka, z których wpływy będą przeznaczone na rzecz walczącego od kilku lat z chorobą Darka Malca.

Darek jest już dwa lata po przeszczepie jednak nadal cierpi na chorobę przeszczep przeciwko gospodarzowi (GVHD) – to najpoważniejsze powikłanie po przeszczepie komórek układu krwiotwórczego – najczęściej szpiku kostnego – które, nieleczone, może doprowadzić nawet do śmierci chorego. Chłopiec wraz z rodziną przeżyli już wiele cierpienia, lecz życie doświadcza ich nadal…. a nieszczęścia chodzą parami. Nowotwór dotknął również jego ojca Jana – opisują przedstawiciele Stowarzyszenia Sursum Corda, które współorganizuje wydarzenie.

Koncert to już trzecia charytatywna zbiórka na rzecz chorego Darka, organizowana przez przyjaciół chłopca oraz jego ojca, Jana ze Słowacji, który przez ostatnie dwadzieścia lat był popularnym barmanem w kilku nowosądeckich knajpkach. Poprzednie edycje, jesienią 2013 roku i latem zeszłego roku, okazały się dużymi sukcesami frekwencyjnymi i przyniosły znakomity wynik finansowy – na pomoc chłopcu udało się zebrać około 30 tysięcy złotych.

Tym razem w klubie La Rocca (ul. Szwedzka 3) dla Darka zagrają sądeckie grupy: Creation of the Chaos, Fightback BRH oraz 33 trzysta.

Bilety – cegiełki w cenie 20 zł będą do nabycia w siedzibie Stowarzyszenia Sursum Corda, w Kawiarni Prowincjonalnej oraz w klubie La Rocca. W trakcie koncertu będzie prowadzona też zbiórka pieniędzy oraz zostanie przeprowadzona aukcja (przedmioty będą prezentowane na stronie wydarzenia na FB).

(iw)

Gramy dla Darka 3 koncert charytatywny

Reklama