Strona główna Twoje miasto

Harmonogram trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski

Reklama

BO Małopolska 2018

Przed nami trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Już teraz warto wiedzieć, jakie kroki należy wykonać, aby Twój pomysł został zrealizowany. Dlatego sprawdź daty… BO Małopolska w tym roku ma dla Ciebie aż 8 mln zł!

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy całej Małopolski sami decydują o tym, na co wydać środki przekazane przez samorząd województwa – a do rozdysponowania w tym roku mamy ponownie aż 8 mln zł. Co jednak najważniejsze, mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale też sami zostać ich autorami – podkreśla Grzegorz Lipiec z zarządu województwa i dodaje, że swoje pomysły może zgłosić każdy mieszkaniec, który ukończył 16 lat.

Właściwie przygotowany projekt kluczem do sukcesu

Na sam początek warto wziąć udział w specjalnych warsztatach, które w całej Małopolsce będą prowadzić eksperci z urzędu marszałkowskiego – odbędą się one już pomiędzy 16 kwietnia a 25 maja. W ich trakcie będzie można nie tylko porozmawiać na temat własnego pomysłu, ale przede wszystkim rozwiać wszelkie wątpliwości i dowiedzieć się tego, jak ustrzec się błędów we właściwym przygotowaniu własnego zadania. A na zgłoszenie swojego projektu mieszkańcy będą mieć miesiąc – będzie można to zrobić od 7 maja do 6 czerwca.

Co dalej? Najpóźniej do końca wakacji potrwa weryfikacja zgłoszonych projektów. Wtedy też dowiemy się, które z nich zostały dopuszczone do głosowania. Potem autorzy będą mieli czas, aby zachęcić mieszkańców Małopolski do oddania głosu na swój pomysł – będzie można to robić od 10 września do 5 października. Zadania, które zostaną zrealizowane dzięki BO Małopolska, poznamy z kolei do końca listopada.

A jest o co się starać. Przypomnijmy bowiem, że tylko w ubiegłym roku budżet obywatelski pozwolił na wyłonienie aż 46 zadań z całego województwa, a wśród nich m.in. instalację czynnego przez całą dobę książkomatu, zakup sprzętu dla młodych sportowców czy organizację ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Harmonogram III edycji BO Małopolska:

Warsztaty informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców w subregionach – od 16 kwietnia do 25 maja 2018 r.
Zgłaszanie zadań przez mieszkańców Województwa Małopolskiego – od 7 maja do 6 czerwca 2018 r.
Udostępnienie wykazu zgłoszonych zadań – do 22 czerwca 2018 r.
Udostępnienie listy zadań dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych (wraz z uzasadnieniem) – do 31 sierpnia 2018 r.
Rozpoczęcie akcji informacyjnej (promującej dane zadanie) przez autorów zadań – od 31 sierpnia 2018 r.
Głosowanie mieszkańców Województwa Małopolskiego – od 10 września do 5 października 2018 r.
Ogłoszenie wyników głosowania mieszkańców Województwa Małopolskiego – do 30 listopada 2018 r.

Więcej informacji na temat BO Małopolska, w tym informacje o zadaniach zrealizowanych dzięki dwóm poprzednim edycjom, można znaleźć na stronie www.bo.malopolska.pl
tekst i zdjęcie: Biuro Prasowe UMWM