Strona główna Twoje miasto

“Historia z Piekła rodem” – zaproszenie na spotkanie

Reklama
apteka lwowska
Na budynku apteki przy ul. Lwowskiej 27 zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica. Fot. TK / Twój Sącz

Stowarzyszenie „Maryan” oraz prowadzący projekt „Historia z Piekła rodem” we współpracy z realizacją wieloletniego zamierzenia „Seniorzy w Akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności po rocznej działalności zapraszają uczestników projektu na spotkanie podsumowujące kończące II etap projektu

w dniu 17 czerwca 2016 roku

na odsłonięcie tablicy na budynku Apteki przy ulicy Lwowskiej 27 – która przypomni jej wyjątkową działalność w czasie II wojny światowej – o godzinie 16.00

a potem na spotkanie do restauracji „Basztowa” przy ulicy Lwowskiej – o godzinie 16.30.

Ogromnie raduje nas fakt, że ta Apteka – jako jedno z niewielu miejsc w mieście oparła się wszelkim burzom i transformacjom i nawet kanapa, która jest w Aptece stoi w tym samym miejscu gdzie stała kanapa opisana w liście Gustawa Getzele sprzed stu lat.

Kończymy drugi rok spotkań i zaczynamy trzeci. Opowiemy co będzie my robić, a to będzie niespodzianką.

Zapraszamy wszystkich starszych mieszkańców Piekła. Zapraszamy również tych z Państwa którzy o projekcie dowiedzieli się niedawno. Zbieramy wszystkie wspomnienia i opowieści. Nie ma nieważnych wspomnień.

Jak powiedziała Hanna Krall: „…pamiętać trzeba wszystko co ważne, a ważne przytrafia się każdemu. Nieważne też zresztą warto zapamiętać, a żeby zapamiętać, trzeba zapisać.
Można wnukom zostawić. To mało?…

tekst nadesłany przez organizatorów

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.