Strona główna Wiadomości

Honorowy Oleksy to skandal, ale konsekwencje dopiero po wyborach

Reklama
Oleksy otrzymał tytuł Honorowego Obywatela
Senator Stanisław Kogut na poniedziałkowej konferencji prasowej. Fot. JO / Twój Sącz

– Dla mnie to jeden z większych skandali, jaki dzieje się w ostatnim dziesięcioleciu na terenie Nowego Sącza – ocenił na poniedziałkowej konferencji prasowej senator Stanisław Kogut, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nowosądeckim niedawną decyzję Rady Miasta o przyznaniu tytułu Honorowego Obywatela Józefowi Oleksemu. – Mi jest osobiście wstyd. Uważam, że to policzek dla miasta – wtórował Piotr Naimski, poseł PiS.

Obaj politycy PiS nie zostawili suchej nitki na decyzji o przyznaniu honorowego obywatelstwa zmarłemu w styczniu Józefowi Oleksemu. Ich zdaniem człowiek m.in. z przeszłością działacza PZPR nie powinien otrzymać zaszczytnego tytułu, szczególnie w kontekście innych zasłużonych osób, które w przeszłości ten tytuł już otrzymały.

Stanisław Kogut zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec radnych z ramienia PiS, którzy głosowali za przyznaniem tytułu byłemu premierowi. – Teraz jest okres wyborczy i rozróby nikt nie będzie robił, ale moje działania będą zdecydowane. Prawo i Sprawiedliwość to jest dumna partia, oparta na pewnych zasadach. Nie jest oparta na łajdactwie. Będą wyciągnięte konsekwencje, ale po wyborach prezydenckich. Ale nie pozwolę, żeby honor Prawa i Sprawiedliwości został zhańbiony – grzmiał senator.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Rada Miasta po burzliwej dyskusji przyznała zmarłemu w styczniu br. a urodzonemu w naszym mieście Józefowi Oleksemu tytuł Honorowego Obywatela Nowego Sącza. Wśród 11 głosujących “za” byli także wybrani z listy PiS Dawid Dumana, Przemysław Gawłowski i Krzysztof Żyłka, a przewodniczący klubu PiS Patryk Wicher wstrzymał się od głosu. Uchwałę werbalnie poparł także startujący w wyborach jako kandydat PiS prezydent miasta Ryszard Nowak. (więcej o przyznaniu tytułu Oleksemu)

Stanisław Kogut przypomniał, że prezydent Nowego Sącza swoje zwycięstwo w niedawnych wyborach zawdzięcza znaczkowi PiS, wizycie w mieście w czasie kampanii Jarosława Kaczyńskiego oraz udziałowi Nowaka w jednym z programów Telewizji Trwam więc nie powinien zapominać o ideałach PiS. Senator skrytykował też powołanie na pełnomocnika prezydenta do spraw inwestycyjnych (czytaj o tym) byłego radnego,  emerytowanego żołnierza Grzegorza Dobosza (w przeszłości współpracownika Wojskowych Służb Informacyjnych). – Tak dalej być nie może. Albo ktoś dostosowuje się do statutu Prawa i Sprawiedliwości. albo nie. Nie będzie tak, że jesteśmy chorągiewką i symbolem potrzebnym tylko przy wyborach – przestrzegł senator Kogut.

– Zastanawiam się, czy Nowego Sącza nie opętał już jakiś diabeł, nie opętał układ jakiś służb, bo ja już naprawdę czegoś nie rozumiem – stwierdził również polityk PiS.

(z)

 

 

 

 

 

Reklama