Strona główna Kultura i imprezy

Imieniny Miasta 2018: Trzy dni imprez na rynku

Koncert finałowy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek, „Cztery kolory bluesa”, zespół LemON oraz widowisko o tematyce patriotycznej – to atrakcje tegorocznych Imienin Miasta Nowego Sącza, organizowanych co roku w lipcu – miesiącu imienin patronki Nowego Sącza św. Małgorzaty.

Imprezę otworzy uroczysta promocja XLVI tomu „Rocznika Sądeckiego” (piątek, 6 lipca o godz. 14:30 w Sali Ratuszowej im. Stanisława Małachowskiego). W najnowszym tomie znajdziemy m.in. historię herbu Nowego Sącza, artykuły „Początki chrześcijaństwa w ziemi sadeckiej”, „Witkacy w Nowym Sączu” i „Z dziejów kościoła i parafii w Biegonicach w dobie staropolskiej”. Tom otwiera tekst biograficzny zmarłego w zeszłym roku red. Jerzego Leśniaka, napisana przez Bogusława Kołcza. Dodatkowo, w ramach „Biblioteki Rocznika Sadeckiego” do tomu dołączona jest książka Pawła Pasternaka „Organy i ich twórcy na obszarze ziemi sądeckiej”.

Także w piątek, na scenie pod ratuszem odbędzie się koncert finałowy XV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” 2018 w wykonaniu zespołu „Promyczki Dobra” i uczestników festiwalu.

W sobotę (7 lipca) o godz. 17:00 zobaczymy i usłyszymy koncert „Cztery Kolory Bluesa” według pomysłu gitarzysty Artura Kmiecika. Na scenie zaprezentują się: zespół No Brothers, wokalistki Bożena Górecka-Tokarczyk, Violka Marcinkiewicz, Ewa Novell oraz Syla Wąsik oraz Orkiestra pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

Gwiazdą sobotniego wieczoru ma być LemON –  polsko-łemkowsko-ukraiński zespół muzyczny, założony w 2011 roku z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta. Grupa do tej pory wydała cztery płyty, z których dwie – „LemON” i „Scarlett” zyskały tytuł platynowych, a kolejna, „Etiuda” – złotej płyty. Początek koncertu o godz. 18:30.

W niedzielę 8 lipca o godz. 20:00 zaplanowano koncert „W bieli i czerwieni z muzyką wyzwoleni” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2018, który mieszkańcy wybrali do realizacji w głosowaniu w ubiegłym roku.

Scenariusz i reżyserię koncertu powierzono Marcinowi Kołaczkowskiemu. Wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją Leszka Mieczkowskiego, a także wokaliści: Katarzyna Moś, Katarzyna Surmik, Natalia Sikora, Agnieszka Jaworska, Beata Rybotycka, Jolanta Topolska, Wojciech Cugowski, Andrzej Dyzio Król, Konrad Imiela, Kwartet Rampa w składzie: Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Grzegorz Kucias, Stefan Każuro oraz pięć wokalistek z Nowego Sącza: Kinga Łęczycka, Anna Kożuch, Zuzanna Leśniak, Natalia Górowska-Kowalik i Małgorzata Sarata.

(iw)

Imieniny Miasta Nowego Sącza 2018

Reklama