Strona główna Twoje miasto

Inauguracja corocznej akcji Urzędu Miasta Nowego Sącza „Bezpieczne wakacje 2017”

Reklama

W sobotę (24 czerwca) na sądeckim Rynku odbyła się inauguracja corocznej akcji Urzędu Miasta Nowego Sącza „Bezpieczne wakacje 2017”. Było wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym stoiska Stowarzyszenia „Sursum Corda”, kolorowy dmuchaniec, konkursy, zabawy i animacje dla wszystkich dzieci, a także niespodzianki przygotowane przez Komendę Miejską Policji.

Życzenia udanych i bezpiecznych wakacji przekazał zastępca prezydenta Wojciech Piech. Na scenie przed ratuszem wystąpili laureaci IV Sądeckich Konfrontacji Artystycznych Talentów – SKAT oraz zespoły i soliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Punktem kulminacyjnym wydarzenia był koncert Kasi Kowalskiej z zespołem, a na zakończenie na scenie pojawił się zespół „No Brothers”.

Drodzy młodzi przyjaciele, rok szkolny za wami, a przed wami czas wypoczynku. Życzę wam wszystkim udanych wakacji i przede wszystkim bezpiecznych. Jako miasto wraz z naszymi jednostkami i partnerami zadbaliśmy o to, aby był to czas wyjątkowy, bogaty w atrakcje. Czekają na was nasi opiekunowie, ratownicy, instruktorzy. Korzystajcie z tej bogatej oferty już od najbliższego poniedziałku – powiedział zastępca prezydenta Wojciech Piech. – Bawcie się dobrze przez całe wakacje i zbierajcie siły do kolejnego roku szkolnego.

Życzenia wszystkim uczestnikom „Bezpiecznych wakacji 2017” przekazali również: Grzegorz Chochla, dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej, w imieniu Rady Miasta radny Patryk Wicher, natomiast w imieniu partnerów akcji: Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia „Sursum Corda” oraz zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Jerzy Polczyk.

Wyjątkowym akcentem podczas imprezy rozpoczynającej okres wakacyjny była akcja charytatywna na rzecz znakomitego sądeckiego sportowca Tomasza Brzeskiego, który uległ ciężkiemu wypadkowi w górach i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Do godziny 20:00 trwała zbiórka pieniędzy, w której 1 cegiełka = 5 zł = 5 minut rehabilitacji. W sumie udało się zebrać 14 565 zł! Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak, a akcję charytatywną wsparła dodatkowo Izabela Zatorska, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w biegach górskich, a także przyjaciółka Tomasza Brzeskiego, z którym w 2016 roku zdobyła Elbrus.
Spośród wielu przygotowanych niespodzianek i atrakcji, najmłodsi mogli wziąć udział w:

  • konkursach i zabawach dla dzieci przy stoiskach animacyjnych: zaczarowany świat balonów, malowanie twarzy, maski gipsowe, kącik plastyczny dla dzieci, lepienie z gliny, mali badacze
  • rodzinnych konkurencjach sportowo-sprawnościowych
  • zabawie na dmuchanej zjeżdżalni oraz w konkurencjach na ściance wspinaczkowej i pokazie ratownictwa GOPR
  • pokazie policyjnych motocykli i konkursach wiedzy o bezpieczeństwie
  • akcji znakowania przez funkcjonariuszy KM Policji w Nowym Sączu wartościowych przedmiotów
  • loterii fantowej i związanych z tym atrakcjach

Wydarzenie poprowadzili: Małgorzata Grybel i Janusz Michalik.

tekst i zdjęcia Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama