Strona główna Wiadomości

Intercard otwiera przy ul. Kilińskiego Centrum Kardiologii

Centrum Kardiologii Intercard Nowy Sącz ul. Kilińskiego
Nowe Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii Intercard w Nowym Sączu. Fot. TK / Twój Sącz

Od 19 października rusza nowy ośrodek medyczny Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu “Intercard” z dzienną rehabilitacją, nowoczesną diagnostyką, leczeniem interwencyjnym i zabiegowym oraz farmakologicznym – poinformowała krakowska spółka Intercard. Trzypiętrowy budynek Centrum powstał przy ul. Kilińskiego w nieco ponad 1,5 roku. Koszt inwestycji przekroczył 20 mln zł.

Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu działa od 2005 roku w budynku Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego przy ul. Młyńskiej. Do tej pory przyjmowało około 150 pacjentów miesięcznie i dysponowało 14 łóżkami. CKIEiA wykonywało m.in. planowe koronarografie, leczenie chorych z wadami serca, miażdżycy naczyń obwodowych, w tym angiografię kończyn dolnych, angioplastyki obwodowe. Ponadto leczenie z zakresu elektrofizjologii, w tym zabiegi elektryczne, wszczepianie rozruszników i kardiowerterów-defibrylatorów, ablacje oraz diagnostykę i leczenie farmakologiczne.

Jak informuje Intercard, wybudowane i wyposażone za ponad 20 mln zł nowe Centrum Kardiologii przy ul. Kilińskiego 68 to rozszerzenie profilu działalności o rehabilitację dzienną i edukację oraz innowacyjne zabiegi hybrydowe. To również możliwość przyjmowania i konsultowania większej ilości pacjentów i zmniejszenie kolejek.

– W nowym budynku, przy dodatkowych 25 łóżkach będziemy mogli zapewnić leczenie mniej więcej 300 pacjentom miesięcznie. Nowy oddział wykorzystuje 2 piętra budynku – na parterze zlokalizowane są poradnie kardiologiczne oraz nowocześnie wyposażona rehabilitacja, na pierwszym piętrze oddział łóżkowy. Dodatkowo na trzecim piętrze znajduje supernowoczesna sala hybrydowa do zabiegów kardiologiczno-chirurgicznych – mówi Marcin Pasternak, Prezes Zarządu Intercard Sp. z o.o.

Jedna z sal w ośrodku przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu. Fot. materiały prasowe

Jak poinformowała nas spółka Intercard, w nowym ośrodku znajdzie pracę około 25 specjalistów, począwszy od lekarzy kardiologów, poprzez pielęgniarki i rehabilitantów, a także medycznych konsultantów z innych dziedzin w poradniach (m.in. geriatrzy, psychologowie, neurolodzy i dietetycy).

Jak podkreślają przedstawiciele Intercard, po raz pierwszy w regionie uruchomiona została rehabilitacja dzienna i nowoczesna diagnostyka, a także kompleksowy program edukacyjny dla pacjentów z chorobami serca i naczyń na taką skalę.

– Zależy nam na współpracy ze specjalistami z innych dziedzin, ponieważ w dzisiejszym, starzejącym się społeczeństwie, pacjent z wieloma chorobami współistniejącymi wymaga kompleksowego podejścia i interdyscyplinarnej współpracy między lekarzami – mówi lek. med. Renata Korpak-Wysocka, Ordynator oddziału w Nowym Sączu.

Intercard podaje, że CKIEiA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu zdrowia, a przede wszystkim potrzebom epidemiologicznym ok. 500 tys. osób zagrożonych chorobami serca i naczyń w Nowym Sączu oraz powiatach nowosądeckim, limanowskim i gorlickim, zgodnie z mapami potrzeb zdrowotnych.

– Nowa jednostka pozwala na kompleksowe leczenie pacjentów w subregione sądeckim. To takie modelowe Centrum Kardiologii dla półmilionowej populacji w Polsce południowej – podkreśla prof. Dariusz Dudek, kardiolog, konsultant medyczny ośrodka w Nowym Sączu.

Intercard sp. z o.o. prowadzi Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu, Nowym Targu, Krośnie oraz Pińczowie oferujące świadczenia medyczne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ma też trzy poradnie kardiologiczne, w których przyjmują lekarze pracujący w CKIEiA.

(JO)

Reklama