Strona główna Twoje miasto

Inwazja Inspiracji: Wszystko o sporcie i e-sporcie

Reklama

Inwazja Inspiracji WSB-NLU

W dniu 15 czerwca br. w kampusie WSB-NLU przy ulicy Zielonej 27 odbyło się wydarzenie pn. Inwazja Inspiracji, którego partnerem generalnym była Grupa LOTOS. Jego celem było zainspirowanie uczestników do realizacji własnych marzeń w modelu dualnym, pozwalającym na efektywnie łączenie pasji i edukacji. Motywem przewodnim eventu było hasło: wszystko o sporcie i e-sporcie.

W pierwszej części wydarzenia uczestnicy mieli okazję przekonać się, że tworzenie gier komputerowych można zacząć w każdym wieku. Pokazano jak wygląda praca w profesjonalnym studiu oraz jak osoby będące w bardzo młodym wieku mogą zajmować się efektywnie tą dziedziną. Prelegentami w tej części wydarzenia byli: Krzysztof Zięba z firmy iFun4all z Krakowa – niezależny twórca gier komputerowych oraz Jakub Klementewicz – finalista pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu GENIUSZ IT, zorganizowanego w ubiegłym roku przez uczelnię wspólnie z Grupą LOTOS.

Gwiazdami drugiej części spotkania byli znani polscy sportowcy – Kajetan Kajetanowicz, Piotr Żyła, Jakub Wolny oraz Tomasz Cieślicki. Ten panel, prowadzony przez dr. Adama Sieradzkiego z Politechniki Wrocławskiej oraz Krzysztofa Rosłońskiego z DTS24, miał charakter dyskusji o łączeniu nauki i sportu w praktyce. Nasi sportowcy, na bazie własnych doświadczeń, pokazali, jak ważną rolę w sporcie pełni w obecnych czasach nauka i w jaki sposób dzięki niej różne dyscypliny stają się z jednej strony coraz bardziej efektowne, a z drugiej zaś bezpieczne dla samych zawodników.

Ciekawym prelekcjom i dyskusjom towarzyszyły liczne atrakcje: symulatory wypadków samochodowych, symulator gogli VR oraz pokaz akrobatyki. Na koniec fani mogli zdobyć autografy, uścisnąć dłoń ulubionego sportowca i zrobić sobie z nim zdjęcie.

tekst i zdjęcie: WSB-NLU

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.