Strona główna Twoje miasto

IV Charytatywny Bieg św. Wawrzyńca

Reklama

IV Charytatywny Bieg św. Wawrzyńca

Loteria fantowa, pokazy sprzętu wojskowego Straży Granicznej, pokazy karate, pokaz grupy akrobatycznej Cheer NS, występy artystyczne – to tylko niektóre z atrakcji, jakie będą towarzyszyć IV Charytatywnemu Biegowi św. Wawrzyńca oraz V Festynowi Rodzinnemu, które odbędą się w sobotę, 15 czerwca w godzinach od 8.00 do 15.00, na Stadionie KS Biegoniczanka. Wpisowe to jedynie 5 zł.

Patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej płk. Stanisław Laciuga oraz Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca w Biegonicach ks. Piotr Lisowski. Organizatorem biegu jest Szkoła Podstawowa nr 14 w Nowym Sączu, Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie Sursum Corda.

– To już kolejna edycja tej charytatywnej imprezy. Do tej pory organizowaliśmy pomoc w leczeniu i rehabilitacji Huberta, Mariusza oraz Aleksandry. W tym roku pragniemy wesprzeć 27-letniego Krzysztofa Chebdę oraz 34-letniego Dariusza Frączka – mówi Renata Gajdosz, dyrektor SP nr 14 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

– Krzysztof to mieszkaniec naszego miasta, który uległ wypadkowi motocyklowemu i ma poważny uraz rdzenia kręgowego. Od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim, a jego marzenia legły w gruzach. Pomimo przeprowadzonego zabiegu chirurgicznego, ma poważne problemy ze stabilizacją ciała. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji, by mięśnie jego nóg nie uległy zanikowi. Dariusz z kolei jest mieszkańcem Łazów Biegonickich. Od urodzenia choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe. Opiekuje się nim mama. Dariusz wymaga stałego, kosztownego leczenia i rehabilitacji – wyjaśnia Renata Gajdosz.

Impreza skierowana jest do mieszkańców Nowego Sącza oraz całej Małopolski. To okazja do integracji oraz uwrażliwienia na potrzeby osób niepełnosprawnych.

– Do udziału w biegu zapraszamy całe rodziny. Bieg podzielony jest na różne dystanse, umożliwiające start najmłodszym biegaczom. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal ufundowany przez Miasto Nowy Sącz – dodaje Renata Gajdosz.

Sponsorzy główni imprezy – Terma Bania, Novitus, Newag – dopłacą do każdego zarejestrowanego uczestnika biegu kolejne 5 zł (razem 15 zł).

Rejestracja na stronie: www.biegniemy.net.pl

Plan imprezy:

godz. 8.00 – 9.00 – rejestracja uczestników, wydawanie numerów startowych. Start grup młodszych od godz. 9.00.

Rocznik 2012 i młodsi – 50 m

Rocznik 2011 – 2008 – 150 m

Rocznik 2007 – 2004 – 300 m

ok. godz. 10.00 – Bieg główny (ok. 1800 m)

Rocznik 2003 i starsi – 1800 m. Pomiar czasu we własnym zakresie. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal.

Podczas imprezy odbędzie się loteria fantowa (koszt losu 5 zł – każdy wygrywa), pokazy sprzętu wojskowego Straży Granicznej, pokazy karate, pokaz grupy akrobatycznej – Cheer NS, prezentacja ZS Strzelec OSW, występy Zespołu Regionalnego „Dolina Dunajca”, zabawy dla dzieci (dmuchaniec, gry, zabawy), darmowe grillowane kiełbaski, popcorn, wata cukrowa, napoje zimne i gorące, lody od firmy Koral.

tekst: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl