Strona główna Kultura i imprezy

IV edycja Integracji Artystycznej Chorzów – Nowy Sącz

Reklama

W styczniu 2015 roku prezydenci miast Chorzowa i Nowego Sącza podpisali porozumienie o współpracy w ramach, realizowanej przez oba samorządy, polityki senioralnej.

Porozumienie zakładało szeroką współpracę w zakresie przedsięwzięć, wydarzeń i wspólnych projektów, których beneficjentami będą seniorzy z Nowego Sącza i Chorzowa. Porozumienie to stało się impulsem do podjęcia także współpracy pomiędzy chorzowskim i nowosądeckim środowiskiem kulturalnym i artystycznym, z wykorzystaniem przede wszystkim bazy i zespołów artystycznych Chorzowskiego Centrum Kultury i Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

Inicjatywa ta zaowocowała m. in. wizytami i prezentacjami spektakli grup teatralnych z MOK na scenie ChCK oraz artystycznymi rewizytami gości z Chorzowa w Nowym i Starym Sączu, w sierpniu każdego roku. Spotkania przyjęły nazwę Integracji Artystycznej Chorzów – Nowy Sącz, której 4. edycja odbędzie się w dniach 23 – 24 sierpnia 2018 r.

W programie tegorocznej IV Integracji Artystycznej znalazły się koncerty, rewia i spektakle taneczno-muzyczno-teatralne w wykonaniu:

prof. Andrzeja Przybyszowskiego (koncert fortepianowy – 23.08. o godz. 17.00 w Sali Kameralnej MOK), Studia MusicaLOVEgo „STEP” Tomasza Micha z ChCK (rewia „Jak nie my, to kto?” – 23.08. o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej MOK oraz widowisko taneczno-teatralne „Zbrodnia i kara” na motywach powieści F. Dostojewskiego – 24.08. o godz. 17.00 w Sali MOK) oraz Sceny Poetyckiej Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego z MOK w Nowym Sączu (spektakl pt. „I taki los…” wg „Kwiatów Polskich” J. Tuwima – 24.08. o godz. 19.30 w Sali MOK).

A zwieńczeniem tegorocznej Integracji będzie finałowy pokaz warsztatów artystycznych z udziałem: średniej grupy Studia MusicaLOVEgo STEP, Step Gold, Heleny Rotko i Artystycznej Akademii Seniora z Chorzowskiego Centrum Kultury (25 sierpnia o godz. 20.00 w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II Opoka w Starym Sączu).

Zapraszamy serdecznie – wstęp wolny.

Spektakl muzyczny pt. „Jak nie my, to kto?”

Wzruszająca opowieść o poszukiwaniu prawdziwej miłości w życiu, okraszona sporą dawką absurdalnego humoru. Laura zaręcza się z Karolem, problem w tym, że są z zupełnie różnych światów. Ona jest szaloną artystka, on twardo stąpającym po ziemi handlowcem. Rodziny narzeczonych wyznają skrajnie różne wartości. Mimo starań i dobrych chęci musi to doprowadzić do katastrofy.Ale mimo to, jak zwykle w przypadku widowisk Studia STEP, będzie zabawnie, kolorowo i energetycznie.

Spektakl muzyczny pt. „Zbrodnia i Kara”

„ZBRODNIA I KARA” na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego to kolejny spektakl muzyczny Sceny Musicalowej Step Tomasza Micha. Tym razem klimat przedstawienia będzie bardziej mroczny niż zwykle. Akcja rozgrywa się współcześnie na Załężu w Katowicach. Bohaterem jest Rodion Raskolnikow, były student prawa. Rodion mieszka w starej kamienicy w małym pokoju na poddaszu. Nie pracuje, żyjąc z pieniędzy przysyłanych przez siostry. Buntuje się przeciw porządkowi świata. Ma poczucie, że bogaci dorabiają się w nieuczciwy sposób, wykorzystując innych, słabszych od siebie. Postanawia zmienić ten stan rzeczy. Obiektem jego nienawiści staje się lichwiarka, która pożycza pieniądze na wysoki procent i bezwzględnie egzekwuje długi. Rodion próbuje wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę… Zobaczymy klasyczną powieść w nowej odsłonie i poszukamy wspólnie odpowiedzi na ważne pytania: czy szlachetny cel uświęca środki?, czy wybitnej jednostce wolno więcej?, czy w pewnych okolicznościach mamy prawo zabić drugiego człowieka?

Reżyseria:TOMASZ MICH, TOMASZ OWCZAREK
Scenariusz i przygotowanie aktorskie: TOMASZ OWCZAREK
Choreografia: TOMASZ MICH
Przygotowanie wokalne: ALEKSANDRA KONIOR.

tekst przygotowany przez organizatorów

artystyczna integracja Chorzów Nowy Sącz