Strona główna Wiadomości

IV Nowosądecki Pokłon Trzech Króli [GALERIA ZDJĘĆ]

Setki osób wzięły udział w IV Nowosądeckim Pokłonie Trzech Króli w środę 6 stycznia – Święto  Objawienia Pańskiego.

Orszak Mędrców wyruszył z ul. Gwardyjskiej i przemaszerował ul. Lwowską. Na ul. Zakościelnej przygotowano pierwszą stację z przesłaniem Proroka. Pod balkonem Galerii Marii Ritter pojawił się Król Herod i została odegrana scena z Mędrcami podążającymi do Betlejem. Potem orszak, przy śpiewie kolęd i pastorałek, przemaszerował pod sądecki ratusz – tu czekała na wszystkich żywa szopka, a Trzej Królowie złożyli pokłon Jezusowi oraz dary: złoto, kadzidło i mirrę.

– Wszystkich witam po raz czwarty na Nowosądeckim Pokłonie Trzech Króli. Cieszę się bardzo, że Państwo tak serdecznie odpowiadacie na nasze zaproszenie i zawsze tłumnie gościcie na sądeckim Rynku. Mam nadzieję, że na piątym, jubileuszowym Pokłonie Trzech Króli będzie nas jeszcze więcej – mówiła przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza i pomysłodawczyni wydarzenia Bożena Jawor.

Do zgromadzonych na Rynku sądeczan zwrócił się również Proboszcz Parafii św. Małgorzaty i Prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzy Jurkiewicz: – Dzisiejsza uroczystość jest historycznie jedną z najstarszym i tak jak Boże Narodzenie było ukazaniem się pokory Pana Boga, poprzez przyjście na świat Jezusa Chrystusa Jego Syna, tak dzisiejsza uroczystość jest pokazaniem boskości Jezusa Chrystusa. Jest On Królem i Bogiem. Cieszę się bardzo, że jest tutaj tak wiele dzieci i młodych ludzi. Dziękuję też za zorganizowanie kolejnego Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli.

Organizatorem czwartego Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli byli: Urząd Miasta Nowego Sącza, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Sączu, Pałac Młodzieży oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, a także Barbara i Aleksander Porzuckowie, którzy sprawowali opiekę artystyczną nad wydarzenie. Wsparcia udzieliły również sądeckie parafie: św. Małgorzaty, św. Kazimierza, Najświętszego Serca Pana Jezusa i Parafia św. Jana Pawła II.

Organizatorzy składają także podziękowania za wsparcie następującym osobom i instytucjom: dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu Milenia Małecka-Rogal, Anna Skierska z Pałacu Młodzieży (projektantka strojów i scenografii), Jakub Bulzak, o. Mirosław Jajko SJ, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Józef Kantor, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Dorota Goławka, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor. dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Robert Ślusarek, Leszek Margraf firma Amadeusz, firma Eko-Duo, Stanisława Muchowicz-Brongiel, Andrzej Woda, Pierwsza Nowosądecka Drużyna Wędrownicza „Czarna Jedynka”, Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza, Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna oraz Sądeckie Pogotowie Ratunkowe.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z IV Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Reklama