Strona główna Twoje miasto

Jabłka Sądeckie dla działaczy Spółdzielni Ogrodniczej Ziemi Sądeckiej

spoldzielnia
Starosta nowosądecki Jan Golonka (po lewej) i prezes zarządu SOZS Władysław Wardęga. Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Starosta nowosądecki Jan Golonka wziął udział w zebraniu przedstawicieli Spółdzielni Ogrodniczej Ziemi Sądeckiej. Podczas spotkania dziękował pracownikom Spółdzielni za lata ciężkiej pracy i gratulował wysokiej pozycji na rynku. Wieloletnich działaczy uhonorował Jabłkiem Sądeckim „15 lat Powiatu Nowosądeckiego”.

Wyróżnieni zostali: Władysław Piksa, Stanisław Wójciak, Józef Błaszczyk, Jan Adamczyk, Stanisław Dudziak, Marian Orzeł i Władysław Kuźma.

Serdecznie dziękuję za budowani spółdzielczości ogrodniczej na Ziemi Sądeckiej, działalność na rzecz rozwoju gospodarczego regionu oraz kształtowanie nowoczesnego sadownictwa – powiedział starosta Jan Golonka – Mam nadzieję, że spółdzielczość najgorsze lata ma już za sobą. Życzę wytrwałości i wielu kolejnych lat działalności.

Podczas spotkania prezes Zarządu Spółdzielni Władysław Wardęga przedstawił sprawozdanie z działalności za 2013 rok, a także plany działania na najbliższą przyszłość.

Mimo olbrzymiej konkurencji na rynku detalicznym, szczególnie sieci sklepów wielkopowierzchniowych, od lat mamy liczne grono odbiorców zarówno detalicznych jak i zakładów przetwórczych. W ramach unijnego projektu „Owoce w szkole” dostarczyliśmy także owoce dla około 70 szkół. Przeprowadziliśmy 15 szkoleń podczas, których przeszkolonych zostało blisko 900 osób – mówił podczas zebrania prezes Władysław Wardęga.- W ubiegłym roku otworzyliśmy nowe punkty detaliczne, przeprowadziliśmy wiele remontów i zakupiliśmy nowy sprzęt. Spółdzielnia planuje także nowe inwestycje takie jak budowa chłodni w Łącku, czy też remont punktów skupu w Tęgoborzy i Łososinie.

Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej istnieje już od ponad stu lat, a od lat 50-tych ubiegłego wieku działa nieprzerwanie do dzisiaj. Jest jedną z nielicznych spółdzielni, jeśli nie jedyną, która profesjonalnie zajmuje się problemami sadownictwa i warzywnictwa na Sądecczyźnie. Obecnie spółdzielnia dysponuje między innymi: siecią 25 placówek detalicznych – sklepów spożywczych na terenie Nowego Sącza, Starego Sącza, Krynicy oraz pobliskich gmin, siecią punktów skupu owoców i warzyw na terenie powiatu nowosądeckiego, magazynami hurtowymi w Nowym Sączu i Starym Sączu, bazą chłodniczą do przygotowania owoców miękkich na eksport oraz do przechowywania jabłek i warzyw przez okres zimowy oraz hurtownią środków ochrony roślin oraz sklepami nasienno-zaopatrzeniowymi. Spółdzielnia zatrudnia obecnie 139 pracowników.

Anna Mordarska Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

Reklama