Strona główna Kultura i imprezy

Jacek Stęszewski zaśpiewa o PRL-u i „Misiu”

Jacek Stęszewski, wokalista grupy Koniec Świata, zaprezentuje w Kawiarni Prowincjonalnej premierowy materiał z drugiej solowej płyty „Peweksówka”. Recital Stęszewskiego z zespołem już w niedzielę 5 lutego.

Jak zapowiada Artysta, „Peweksówka” (premiera sklepowa płyty 10 lutego) będzie wędrówką po czasach PRL-u i powrotem do lat 80/90.

Znajdą się tam piosenki wspominające zakupy w Peweksie, tankowanie na kartki na CPN, przypomnimy sobie jak smakowała woda firmowa z saturatora oraz guma turbo, przeniesiemy się także do roku 1990 na mistrzostwa świata we Włoszech oraz powspominamy nasze pierwsze filmy na kasetach VHS. Nie zabraknie także wujka z RFN przywożącego z zagranicy kolorowe katalogi i „czekoladę z okienkiem”. Będzie także trochę o komputerach tamtych czasów, czyli Commodore 64 i Amiga. Podsumowaniem płyty będzie piosenka inspirowana mistrzowskim i ponadczasowym dziełem Staszka Berei, czyli filmem „Miś” – mówi Jacek Stęszewski. Obiecuje, że na koncercie usłyszymy także piosenki z debiutanckiej „Księżycówki”.

Bilety do nabycia w Prowincjonalnej (Nowy Sącz, róg Pijarskiej i Piastowskiej). W przedsprzedaży 20 zł, w dniu koncertu 30 zł. Początek o godz. 20:00, wejście po godz. 18:30.

strona wydarzenia na Fecebook`u

tekst przygotowany przez organizatorów

Peweksówka Stęszewski koncert Nowy Sącz