Strona główna Twoje miasto

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?

Halina Czerwińska

– Rodzice, posyłając dzieci na lekcje, często mówią im, że chętnie sami wróciliby się do szkoły. Teraz mają taką możliwość – uśmiecha się Halina Czerwińska, psychoedukator, lider i trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców w Nowym Sączu. Właśnie ruszyły zapisy na pierwszy cykl zajęć ph. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?”.

– W tych naszych pragnieniach powrotu do szkoły często kryje się chęć ucieczki przed obowiązkami dorosłego życia, przed trudem wychowania. Tymczasem są znacznie skuteczniejsze metody radzenia sobie z problemami niż „wagary” – kontynuuje Halina Czerwińska, prezes Fundacji Ostoja w Nowym Sączu.

Zaprasza 25 września (wtorek) o godz. 17 do siedziby fundacji (ul. Pijarska 17/A) na pierwsze zajęcia Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. SdRiW to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu nawiązania głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Dedykowany jest nie tylko rodzicom, ale też nauczycielom i wszystkim innym osobom, które na co dzień pracują z maluchami i młodzieżą.

– Nasze „lekcje” mają formę warsztatów. Dorośli, pracując w grupach (maksymalnie 15 osób) mają okazję przećwiczyć swoje umiejętności wychowawcze, wymienić doświadczeniami, zastanowić się nad swoją postawą. Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to przede wszystkim nauka dialogu, który jest punktem wyjścia do budowania relacji z drugim człowiekiem i kształtowania więzi opartych na wzajemnym szacunku – mówi Halina Czerwińska.

Podkreśla, że umiejętności zdobyte w SdRiW nie tylko pozwolą wzmocnić relacje ze swoimi dziećmi, ale w praktyce służą całej rodzinie.

– Do Szkoły dla Rodziców i Wychowawców wysłała nas nasza córka. Rodzice jej koleżanki brali udział w warsztatach i chciała, żebyśmy też takie przeszli. Jesteśmy jej za to bardzo wdzięczni. Szkoła zbliżyła nas jeszcze bardziej do siebie, umocniła nasze małżeństwo. A silne małżeństwo, to i silne dzieci – mówią Anna i Mariusz Kochankowie, absolwenci Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.

Zapisy na pierwszą część cyklu SdRiW „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?” trwają do 21 września. Szczegóły rekrutacji pod nr tel. 507700471 lub e-mailem: poradniaostoja@gmail.com . Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

tekst i zdjęcie nadesłane przez Fundację Ostoja

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama