Strona główna Wiadomości

Jakdojade.pl teraz również z MPK Nowy Sącz

jakdojade.pl w Nowym Sączu
Zrzut ekranu z internetowej strony jakdojade.pl

Nowy Sącz pojawił się na liście niemal pięćdziesięciu polskich miast, w których korzystanie z miejskiej komunikacji ułatwia popularna aplikacja jakdojade.pl

Serwis i aplikacja na urządzenia mobilne jakdojade.pl służy wyszukiwaniu połączeń komunikacyjnych i planowaniu podróży komunikacją miejską. Aplikacja masowo używana jest szczególnie w dużych miastach, w których znakomicie pomaga znaleźć przystanek, odpowiednią linię lub poznać rozkład jazdy albo czas przejazdu. W Małopolsce jakdojade.pl funkcjonuje z powodzeniem już w Krakowie oraz Tarnowie.

Jakdojade.pl stworzony został przez poznańską firmę City-Nav. Podstawowa wersja aplikacji (Android oraz iOS) na smartfony jest bezpłatna. Za wersję premium trzeba zapłacić kilkanaście złotych subskrypcji. Rozkłady jazdy dla naszego miasta aktualizowane są przy współpracy Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Nowym Sączu.

jakdojade.pl Nowy Sącz
Przykładowy zrzut ekranu z aplikacji w systemie Android po wyszukaniu o godz. 16:54 autobusów z Rynku na Al. Sucharskiego.

To już drugie w ostatnim czasie ułatwienie dla pasażerów sądeckiej komunikacji miejskiej wyposażonych w smartfony czy tablety. pod koniec zeszłego roku pojawiła się aplikacja (Android) „MPK Nowy Sącz”, wyszukująca przystanki i pozwalająca na sprawdzenie aktualnego czasu odjazdu autobusów (tutaj pisaliśmy o tym).

(JO)

Reklama