Strona główna Wiadomości

Janusz Kwiatkowski nowym Przewodniczącym Rady Miasta Nowego Sącza

Janusz Kwiatkowski przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza
Janusz Kwiatkowski (po prawej) już jako Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza. Obok wiceprzewodniczący RM: Tomasz Cisoń (w środku) i Michał Kądziołka. Fot. Stanisław Śmierciak / Gazeta Krakowska

Janusz Kwiatkowski (Prawo i Sprawiedliwość) został we wtorek wybrany Przewodniczącym Rady Miasta Nowego Sącza. Był jedynym kandydatem.

20 radnych w tajnym głosowaniu opowiedziało się za Kwiatkowskim, 2 się wstrzymało. Nikt nie był przeciw. Janusz Kwiatkowski nie wziął udziału w głosowaniu.

Zobacz odczytanie wyników głosowania przez przewodniczącego komisji skrutacyjnej Przemysława Gawłowskiego:

– Powierzone mi obowiązki będę sprawował w sposób merytoryczny i bezstronny. Wykorzystam moje dwudziestoletnie doświadczenie pracy w samorządzie. Zapewniam wszystkich obywateli Nowego Sącza, że dobro wspólne, jakim jest nasze miasto, będzie nadrzędnym celem mojego działania – powiedział tuż po wyborze nowy Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza.

Janusz Kwiatkowski ma 60 lat. Został dziesiątym przewodniczącym RM Nowego Sącza po 1990 roku. W Radzie Miasta zasiada nieprzerwanie od 1998 roku, jest także działaczem osiedlowym na Helenie. Od lat uczy wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym.

Wybór nowego przewodniczącego był konieczny po odwołaniu Bożeny Jawor, do którego doszło 21 listopada br. Wówczas 11 radnych (na 21 głosujących) opowiedziało się za jej ustąpieniem – w tym niektórzy członkowie rządzącego miastem koalicyjnego klubu radnych „Prawa i Sprawiedliwości i Dla Miasta” (o odwołaniu Bożeny Jawor czytaj tutaj).

(JO)

Reklama