Strona główna Wiadomości

Tylko jedna oferta na projekt i budowę stadionu dla Sandecji

„Przebudowa Stadionu Miejskiego przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu. Schemat terenu inwestycji”.

Niespełna 60 mln zł brutto zaproponowało konsorcjum śląskich firm za zaprojektowanie oraz wybudowanie nowego Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu.

W poniedziałek otwarto oferty w przetargu „Przebudowa i rozbudowa Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego 47 na działce nr 15/3 obr. 074 oraz części działek 13/5 obr. 074, 100/1 obr. 074, 101 obr. 074 wraz z wyposażeniem, infrastrukturą i zagospodarowaniem otoczenia obiektu”. A właściwie tylko jedną ofertę, którą złożyło konsorcjum dwóch firm ze Śląska z S-Sport z Katowic jako liderem.

Tylko jedna oferta na projekt i budowę stadionu dla SandecjiKonsorcjum zaproponowało kwotę 59 980 000 zł brutto, skrócenie o 10 tygodni zakładanego na 18 miesięcy okresu realizacji (od momentu podpisania umowy) oraz niespełna 6-letnią gwarancję. Miasto wstępnie przeznaczyło na sfinansowanie zamówienia 50 mln zł brutto.

W najbliższym czasie oferta będzie badana m.in. pod względem formalnym. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zapadnie decyzja o wyborze bądź odrzuceniu propozycji S-Sport. Miasto w pierwszym przypadku rozpisze drugi przetarg lub, co bardziej prawdopodobne ze względu na presję czasu, zdecyduje o dołożeniu brakujących do realizacji 10 mln zł.

Katowicki S-Sport to wykonawca inwestycji budowlanych specjalizujący się w projektowaniu i realizacji obiektów sportowych. Firm pracowała przy budowie m.in. stadionów w Zabrzu, Wrocławiu, Łodzi, Chorzowie i Niecieczy.

Przypomnijmy, że według program funkcjonalno-użytkowego przebudowy i rozbudowy obiektu przy ul. Kilińskiego, który zawiera wytyczne dla projektantów i budowniczych, nowy stadion musi mieć minimum 8 tysięcy zadaszonych miejsc, naturalną trawiastą murawę i spełniać wszelkie wymogi stawiane tego typu obiektom przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz spółkę Ekstraklasa. Koncepcja zakłada także wykonanie części obiektu (z co najmniej 4,5 tys. miejsc na widowni), aby przed zakończeniem całej budowy można było już rozgrywać mecze.

Przypomnijmy, że po tegorocznym awansie piłkarzy Sandecji do Ekstraklasy władze miasta zdecydowały o budowie nowego stadionu. Ma powstać w miejscu obecnego, zbudowanego na początku lat 70. obiektu przy ul. Kilińskiego, który wkrótce zostanie wyburzony.

(JO)

Reklama