Strona główna Twoje miasto

Jubileusz 25-lecia sądeckiego regionu międzynarodowego stowarzyszenia Policji

IPA Nowy Sącz

W sobotę 7 października, członkowie międzynarodowego stowarzyszenia Policji IPA z Nowego Sącza wraz z przedstawicielami Policji z Czarnogóry, Chorwacji, Cypru, Serbii, Słowenii, Węgier, Czech, Słowacji i Irlandii oraz zaproszonymi gośćmi, uroczyście obchodzili 25-lecie istnienia. Jubileusz był nie tylko okazją do wielu wspomnień i podsumowań, ale przede wszystkim doskonałą okazją, by nagrodzić tych, którzy przez te lata szczególnie się stowarzyszeniu przysłużyli, jak też od lat wspierają jego działalność.

Uroczystą galę w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej otwarła Przewodnicząca Stowarzyszenia IPA w Nowym Sączu – Elżbieta Gargula. Witając licznie zgromadzonych członków stowarzyszenia i zebranych gości, podkreśliła, że sukces sądeckiego regionu jest pracą wielu rąk. Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji w Nowym Sączu zaczęło pisać swoją historię 25 lat temu. „Służyć poprzez przyjaźń” to nasza dewiza, służyć bo bez zaangażowania nie ma przyjaźni, a bez przyjaźni nie byłoby IPA. Każda społeczność ma swoją historię, a jej wymiarem jest czas w którym istnieje i ludzie, którzy ten czas wypełniają, nadając jej sens i rzeczywisty kształt – mówiła przewodnicząca.

Po przemówieniu obecni na sali obejrzeli kilkunastominutowy film przedstawiający 25-letnią historię stowarzyszenia, a jego emisja przysporzyła wielu wzruszeń, szczególnie wśród długoletnich członków sądeckiej organizacji.

Po tej części uroczystości przystąpiono do nadania odznaczeń dla osób szczególnie zasłużonych dla sądeckiego regionu IPA, w tym Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu mł. insp. Jarosława Tokarczyka, który z rąk przewodniczącej odebrał statuetkę za szczególne osiągnięcia i wspieranie działalności statutowej IPA. Statuetki trafiły też do rąk Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka oraz Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka.

Podczas sobotnich obchodów zasłużonych odznaczono także medalami za zasługi dla Sekcji Polskiej IPA. Trafiły one do Rafała Leśniaka, Henryka Koziała, Władysława Sroki, Stanisława Garguli, Grzegorza Kaliny oraz Lesława Olecha. Medale wyróżnionym wręczył Prezydent Sekcji Polskiej IPA Fryderyk Orepuk, który wraz z Arkadiuszem Skrzypczakiem i podpułkownikiem Stanisławem Laciugą – komendantem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, otrzymali okolicznościowe wyróżnienia.

W podobnym tonie przebiegła dalsza część uroczystości, ponieważ zasłużony dla Sekcji Polskiej IPA starosta nowosądecki Marek Pławiak, wręczył członkom stowarzyszenia sądeckie jabłka. Złote Jabłko Sądeckie starosta przekazał Pawłowi Gryglowi, Robertowi Tomasikowi i Józefowi Szabli, natomiast srebrne otrzymali Maciej Górski, Maria Kalina, Tomasz Gargula, Walenty Padula, Sebastian Wójtowicz, Agnieszka Marczak-Granda, Artur Durczak, Zygmunt Noga i Marek Kiełbasa.

Na zakończenie oficjalnej części certyfikaty 20 i 10-lecia przynależności do IPA, trafiły do rak Marka Miczulskiego i Stanisława Gronia.

Uroczystą galę uświetnił występ młodzieżowego zespołu No Limit Dance Academy oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

tekst i zdjęcia nadesłała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.