Strona główna Twoje miasto

Jubileusz Sądeckiego Hospicjum

Reklama

Jubileusz Sądeckiego HospicjumStacjonarne Sądeckie Hospicjum już od 5 lat niesie pomoc wszystkim potrzebującym opieki paliatywnej i ich rodzinom. Pierwszy jubileusz Sądeckiego Hospicjum świętowano w MCK „Sokół”. W wydarzeniu uczestniczył zastępca prezydenta Wojciech Piech, radny miejski i dyrektor placówki Mieczysław Kaczwiński oraz radna Teresa Krzak.

Zastępca prezydenta podziękował władzom i pracownikom Sądeckiego Hospicjum za trud wykonywanej codziennie pracy. – To hospicjum nie mogłoby funkcjonować tak znakomicie, jak czyni to do tej pory, bez was. Tych 5 lat wydaje się nieodległą perspektywą czasu, a przecież w tym czasie tyle się wydarzyło, pomogliście już prawie 1000 osób – powiedział Wojciech Piech. – Rocznice są jak wzgórza, z których możemy popatrzeć wstecz i ocenić przebytą drogę. Wasza droga z pewnością obfituje w wiele emocji i wiele dowodów miłości człowieka do człowieka. Tych pięć lat potwierdza, że hospicjum jest żywym pomnikiem miłosierdzia, o którym tak często mówił Jan Paweł II, gdy wzywał do tego byśmy jedni drugich brzemiona nosili – dodał zastępca prezydenta, po czym przekazał list gratulacyjny prezydenta Ryszarda Nowaka.

W liście adresowanym do dyrektora placówki czytamy: „Wydaje się, że pięć lat, jakie minęły od rozpoczęcia działalności Stacjonarnego Sądeckiego Hospicjum im. Jana Pawła II, to niewiele, a jednak… Sądeczanie przez lata potrzebowali i oczekiwali takiej placówki. Dla wielu rodzin pomoc jaką niesiecie, opiekę paliatywną jaką oferujecie ich bliskim dotkniętym chorobami jest nie do przecenienia. Podobnie zaangażowanie Pana i Pana współpracowników w tych trudnych dla pacjentów chwilach godne jest najwyższego uznania i szacunku. Wypełniacie jedną z najtrudniejszych, ale i najszlachetniejszych misji jakie człowiek ma do spełnienia dla drugiego człowieka pozostającego w okresie terminalnym choroby. Życzę Panu, całemu personelowi Hospicjum wytrwałości, cierpliwości i serca dla Waszych podopiecznych„.

Wojciech Piech odebrał także statuetkę „Serce za serce” będącą podziękowaniem za pomoc, jaką Miasto Nowy Sącz, udziela Sądeckiemu Hospicjum.

W imieniu Rady Miasta Nowego Sącza podziękowania za służbę na rzecz potrzebujących złożyła radna Teresa Krzak. – W imieniu Rady Miasta dziękuję za wykonywanie tego dzieła tak potrzebnego naszemu miastu. To jest naprawdę piękne dzieło, życzę w imieniu nasz wszystkich wszystkiego najlepszego, następnych wielu jubileuszu i tego by to dzieło się rozwijało. To jest pierwszy jubileusz, ale bardzo ważny,ponieważ te pierwsze lata są trudne i wymagają wielkiego zaangażowania – powiedziała radna miejska Teresa Krzak.

W jubileuszu wzięli także udział Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum Leszek Zegzda, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, wiceburmistrz Starego Sącza Kazimierz Gizicki, Anna i Jan Kos, Witold Król, Marek Urban, Irena i Bolesław Zając.

Jubileusz uświetnił występ Mietka Szcześniaka, który z zespołem zaprezentował utwory z najnowszej płyty pt. „Nierówni”. Widzowi usłyszeli m.in. tytułowy numer „Nierówni”, „Jest jeden świat”, „Święty gapa”, „Krzycz do słońca”, „Modlę się o miłość”, „Poczekaj”, „Do domu”oraz „Za wszystko dziękuję”.

tekst i zdjęcia Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama