Strona główna Twoje miasto

Jubileuszowy Festiwal Młodych Talentów

Festiwal Młodych Talentów w Nowym Sączu
Fot. Adrian Maraś / Twój Sącz

W Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” odbył się Jubileuszowy Festiwal Młodych Talentów, zorganizowany przez I Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

Festiwal, którego opiekunem jest dyrektor artystyczna Barbara Porzucek, po raz kolejny zgromadził młodych ludzi chcących podzielić się z innymi swoim talentem i pasją. W wydarzeniu uczestniczyli wiceprezydent Wojciech Piech oraz przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor.

Festiwal Młodych Talentów Nowy Sącz otwarcie
Fot. Adrian Maraś / Twój Sącz

– Gratuluję organizatorom i dziękuję za to, że kontynuowana jest tradycja tego ważnego dla nas wszystkich wydarzenia. Chciałbym życzyć uczestnikom festiwalu, aby nie tylko dzisiaj, ale przez wszystkie lata swojego życia rozwijali swoją pasję i pozostali jej wierni. Ona daje gwarancję tego, że będziecie szczęśliwi. Rozwijajcie swoje talenty, ale pamiętajcie również, że talent jest swego rodzaju darem, a u jego podstaw musi leżeć ciężka praca, do której zachęcam was w przyszłości. Życzę powodzenia i wielu sukcesów wszystkim uczestnikom 40. Festiwalu Młodych Talentów – tymi słowami powitał zgromadzonych gości oraz uczestników wydarzenia wiceprezydent Wojciech Piech.

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów młodym artystom przekazali również przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor, dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” Antoni Malczak oraz dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 Aleksander Rybski.

Festiwal Młodych Talentów I LO Nowy Sącz
Fot. Adrian Maraś / Twój Sącz

Przed zgromadzoną w MCK „Sokół” publicznością zaprezentowało się liczne grono artystów. Wśród nich: Anna Piszczek, Prowizoryczna Grupa Artystyczna Delta pod patronatem pani Olgi Laszczyk, Szkoła Tańca WirDance, Nieobliczalni, bo z matfiza, Kwartet KAKKa + Fani Mostowiaka, Jakub Pajor, Wiktoria Próchnicka i Bardzo Hepi Band, Zuzanna Baum, Dwa plus jedna, Adam Radecki, Wiktoria Sędzimir z towarzuszeniem Uli Majdy, Jan Wojtas i Paulina Baran, Joanna Ćwik, Justyna Rams z towarzyszeniem Jakuba Pajora, Łukasz Sapalski, Anna Kita, 2/3 Impregnatu do drewna, ADeeM, Daniel Rams, Teardrop, Pijani Folklorem, a także Jakub Stawiarski and Kuba’s Dramat and Bardzo Hepi Band.

Festiwal Młodych Talentów występ
Fot. Adrian Maraś / Twój Sącz

Aranżacja oraz przygotowanie występów artystycznych przez uczniów I Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcącego to potwierdzenie nie tylko posiadanych przez nich talentów, ale również dowód ogromnego zaangażowania jakie włożyli w przygotowanie jubileuszowego 40. Festiwalu Młodych Talentów w Nowym Sączu.

tekst przygotowany przez Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza