Strona główna Twoje miasto

Kampania Bezpieczny Maluch: warsztaty dla kobiet w ciąży i rodziców

Bezpieczny MaluchWszystkie przyszłe mamy oraz rodziców małych dzieci zapraszamy na bezpłatne warsztaty Kampanii Bezpieczny Maluch. Jest to najszersza w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci mająca na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka.

Warsztaty odbywają się na terenie całej Polski, w 2016 roku będzie aż 100 spotkań w kilkudziesięciu miastach Polski, wszędzie prowadzone przez doświadczonych ratowników medycznych i najlepszych instruktorów bezpieczeństwa.

W Nowy Sączu bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci odbędą się  22 kwietnia 2016 roku w Sali Zygmuntowskiej przy ul. Zygmuntowskiej 17.

Misją Kampanii jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dziecka. W ramach Kampanii Bezpieczny Maluch 2016 na terenie całej Polski odbędą się warsztaty dla rodziców. Uczestnicy nauczą się jak udzielić pierwszej pomocy kobiecie w ciąży oraz niemowlęciu, dowiedzą się jak zmniejszyć ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt oraz spotkają z ekspertem, który poprowadzi autorski warsztat “Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”. Każda mama uczestnicząca w warsztatach otrzyma podręcznik Bezpiecznego Malucha, w którym znajdzie schematy postępowania w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń. Partnerzy Kampanii przygotowali dla każdego uczestnika upominki związane z bezpiecznym macierzyństwem, dodatkowo na koniec każdego spotkania odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Przyszli rodzice, którzy chcą zdobyć wiedzę przekazywaną przez doświadczonych instruktorów powinni zarejestrować się poprzez stronę internetową: http://www.bezpiecznymaluch.pl/

Przyszli rodzice wychodzą z warsztatów usatysfakcjonowani, bo wiedza, którą zdobyli jest bezcenna. Pozwala zachować zimną krew i podjąć działania w chwili zagrożenia życia ich dziecka.

tekst i zdjęcie nadesłane przez organizatorów

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

bezpieczny maluch Nowy Sącz 2016

Reklama