Strona główna Twoje miasto

Karol Trojan ustanowił nowy Rekord Polski na „Najdłuższy dystans przebiegnięty boso w 24 godziny”

Reklama

Karol "Bosy Wirus" Trojan

Karol „Bosy Wirus” Trojan – noszący honorowy tytuł Ambasadora Nowego Sącza – ustanowił Rekord Polski na „Najdłuższy dystans przebiegnięty boso w 24 godziny”.

Sądecki biegacz, reprezentując barwy UKS Budowlani Nowy Sącz, dokonał tego wyczynu w miejscowości Łyse w powiecie ostrołęckim, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym. Karol Trojan przebiegł w dobę niemal 113 km. Tym samym poprawił poprzedni „bosy” rekord o niemal 19 km.

Relację z wyczynu biegacza możecie znaleźć na jego blogu bosywirus.pl

Karol Trojan jako pierwszy bosonogi biegacz w kraju zdobył Koronę Polskich Półmaratonów (trzeba ukończyć co najmniej 5 najważniejszych polskich półmaratonów w ciągu jednego roku). Jest również pierwszym biegaczem, który boso obiegł miasto Nowy Sącz wzdłuż jego granic. Obecny Rekord Polski to jednocześnie rekord życiowy sportowca i początek projektu „sto bosych setek”. Trojan chce jako pierwszy bosy biegacz na świecie ukończyć 100 ultramaratonów na dystansie co najmniej 100 kilometrów.

(iw), informację nadesłał Karol Trojan, fot. bosywirus.pl

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama