Strona główna Wiadomości

Kaufland otwiera swój pierwszy w Nowym Sączu market

Kaufland Nowy Sącz
Fot. TK / Twój Sącz

21 lutego planowane jest otwarcie pierwszego marketu sieci Kaufland w Nowym Sączu. Sklep powstał przy Bulwarze Narwiku, na terenach dawnej spółdzielni „Przełom”. Wcześniej przez wiele lat w tym miejscu funkcjonowała m.in. „Biedronka” (wyburzono ją w połowie ub. roku).

Kaufland ma mieć około 2,8 tys. m kw. powierzchni sprzedaży. – Sklep będzie wyróżniał się szeroką i zróżnicowaną ofertą. Klienci znajdą w nim ponad 15 000 produktów, w tym artykuły świeże – owoce i warzywa, pieczywo prosto z pieca, kurczaka z grilla oraz mięso, sery i wędliny dostępne zarówno przy ladzie, jak i w części samoobsługowej. To wszystko uzupełni szeroka oferta artykułów przemysłowych, m.in. tekstyliów, kosmetyków, artykułów dziecięcych, AGD oraz RTV – mówi Daria Tworek z Biura Prasowego spółki Kaufland Polska Markety.

„W sklepie klienci będą mogli bezpłatnie korzystać z Wi-Fi. Poruszanie się po obiekcie ułatwi  intuicyjny system prowadzenia klienta oparty na identyfikacji kolorystycznej i graficznej spójny z oznaczeniami stosowanymi w gazetkach reklamowych sieci. Komfort podczas zakupów naszym klientom zapewnią szerokie, bezkolizyjne alejki i niskie regały ułatwiające zdjęcie towaru z półki” – czytamy w komunikacie przygotowanym z okazji otwarcia sklepu w Nowym Sączu.

Fot. TK / Twój Sącz

Właścicielem terenu oraz nowej mini-galerii handlowej jest sądecka firma Gortex, która cały obiekt wynajęła spółce Kaufland Polska Markety i to właściciel sieci marketów odpowiada za dobór pozostałych najemców. Wśród nich będzie m.in. cukiernia Mecyje Sądeckie. Oprócz ciast i kawy w nowym punkcie będzie można dostać między innymi robione na miejscu kanapki i sałatki, świeżo wyciskane soki oraz naturalnie wypiekane pieczywo.

Kaufland działa w Niemczech, Czechach, na Słowacji, w Polsce, Chorwacji, Rumunii oraz Bułgarii. Należy do niemieckiej grupy Schwarz, do której należy także sieć sklepów Lidl. W naszym kraju (sieć obecna jest w Polsce od 2001 roku) Kaufland ma ponad 200 sklepów i zatrudnia około 15 tysięcy osób.

(edred)

Reklama