Strona główna Twoje miasto

Kawiarenka Obywatelska dla Nowego Sącza

Kawiarenka Obywatelska dla Nowego SączaZapraszamy wszystkich zainteresowanych do kawiarni ,,Spóźniony Słowik” 31 sierpnia o godzinie 17:00.

Kawiarenka obywatelska jest znaną już od wielu lat akcją prowadzoną przez aktywnych obywateli w wielu miastach, w całej Polsce. Inicjatorem kawiarenek są prezydenci lub mieszkańcy danego miasta, którym nie jest obojętny głos ludzi. Kawiarenka ma formę spotkań przy kawie, herbacie w przyjaznym miejscu dla obywateli miast. Podczas spotkań wszyscy mieszkańcy mogą rozmawiać o ważnych sprawach dla miasta. Jest to czas kiedy, ludzie mogą wyrażać swoje opinie, mówić o problemach i podejmować nowe działania na przyszłość , aby poprawiać jakość życia w mieście. Kawiarenka obywatelska to także inicjatywa, która buduje społeczeństwo obywatelskie i umożliwia bezpośredni kontakt z różnymi lokalnymi działaczami w mieście.

Mieszkańcy miasta mają różne zdanie na temat zarówno władz w Urzędzie Miasta oraz tego jak wykorzystywany jest jego potencjał. W najbliższy czwartek (tj. 31.08.2017 o godz. 17) będą mieli okazję wymienić się poglądami oraz porozmawiać o Sączu z osobami, które aktywnie działają na rzecz naszego miasta.

Na Kawiarence Obywatelskiej mają pojawić się: były prezydent Nowego Sącza, a obecny poseł na sejm Pan Andrzej Czerwiński, przedstawiciel organizatorów (Młodych Nowoczesnych) Pan Sylwiusz Stojda, przewodniczący Sądeckiej Nowoczesnej Pan Jacek Gwóźdź, prezes fundacji Nomina Rosae Pani Maria Molenda oraz młody aktywista i działacz polityczny z Nowego Sącza Pan Jakub Bocheński. Będziemy rozmawiać o problemach miasta i dyskutować na temat jego przyszłości w oparciu o przeprowadzone wcześniej badania i rozmowy z mieszkańcami.

tekst nadesłał Sylwiusz Stojda

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.