Strona główna Wiadomości

Kazimierz Moskal nowym trenerem piłkarzy Sandecji

Reklama
Kazimierz Moskal w Sandecji
Zrzut strony internetowej MKS Sandecja. Kazimierz Moskal (po prawej) z prezesem klubu Grzegorzem Haslikiem.

Kazimierz Moskal, były piłkarz i trener m.in. Wisły Kraków, jest od wtorku nowym trenerem ekstraklasowego MKS Sandecja Nowy Sącz. Moskal zastąpił odwołanego przed tygodniem trenera Radosława Mroczkowskiego (tu więcej o zakończeniu współpracy z Mroczkowskim).

Kazimierz Moskal ma 50 lat. karierę piłkarską zaczynał w Gościbii Sułkowice (rodzinnej miejscowości), skąd trafił do Wisły Kraków. Jako piłkarz występował także m.in. w Lechu Poznań i Hapoelu Tel Awiw. Rozegrał także sześć spotkań w reprezentacji Polski (strzelił jedną bramkę).

Według informacji przekazanych przez MKS Sandecja S.A., karierę trenerską rozpoczął w barwach krakowskiej Wisły. W 2007 roku przejął schedę po Adamie Nawałce w roli tymczasowego szkoleniowca. Pierwszym trenerem „Białej Gwiazdy” był również w okresach 2011-2012 i w 2015 roku; za pierwszym razem zastępował Roberta Maaskanta, zaś za drugim Franciszka Smudę.

W międzyczasie (lata 2012-2013) prowadził pierwszoligową Termalikę Bruk-Bet Nieciecza, z którą zajął 3. miejsce w rozgrywkach. Przez większość sezonu 2013/2014 był szkoleniowcem GKS-u Katowice. Ostatnią jak dotychczas pracą Moskala była posada pierwszego trenera Pogoni Szczecin w sezonie 2016/2017.

Jak podaje Sandecja w komunikacie, „decyzje, dotyczące składu szkoleniowego zostaną podjęte w późniejszym czasie”.

(JO)

Reklama