Strona główna Wiadomości

Kazimierz Moskal nowym trenerem piłkarzy Sandecji

Kazimierz Moskal w Sandecji
Zrzut strony internetowej MKS Sandecja. Kazimierz Moskal (po prawej) z prezesem klubu Grzegorzem Haslikiem.

Kazimierz Moskal, były piłkarz i trener m.in. Wisły Kraków, jest od wtorku nowym trenerem ekstraklasowego MKS Sandecja Nowy Sącz. Moskal zastąpił odwołanego przed tygodniem trenera Radosława Mroczkowskiego (tu więcej o zakończeniu współpracy z Mroczkowskim).

Kazimierz Moskal ma 50 lat. karierę piłkarską zaczynał w Gościbii Sułkowice (rodzinnej miejscowości), skąd trafił do Wisły Kraków. Jako piłkarz występował także m.in. w Lechu Poznań i Hapoelu Tel Awiw. Rozegrał także sześć spotkań w reprezentacji Polski (strzelił jedną bramkę).

Według informacji przekazanych przez MKS Sandecja S.A., karierę trenerską rozpoczął w barwach krakowskiej Wisły. W 2007 roku przejął schedę po Adamie Nawałce w roli tymczasowego szkoleniowca. Pierwszym trenerem „Białej Gwiazdy” był również w okresach 2011-2012 i w 2015 roku; za pierwszym razem zastępował Roberta Maaskanta, zaś za drugim Franciszka Smudę.

W międzyczasie (lata 2012-2013) prowadził pierwszoligową Termalikę Bruk-Bet Nieciecza, z którą zajął 3. miejsce w rozgrywkach. Przez większość sezonu 2013/2014 był szkoleniowcem GKS-u Katowice. Ostatnią jak dotychczas pracą Moskala była posada pierwszego trenera Pogoni Szczecin w sezonie 2016/2017.

Jak podaje Sandecja w komunikacie, „decyzje, dotyczące składu szkoleniowego zostaną podjęte w późniejszym czasie”.

(JO)

 • keisyr

  Trener Mroczkowski powinien zostać na stanowisku !!!
  Zdymisjonowany powinien być Prezydent Nowego Sącza !!!
  Prezydent Nowego Sącza nie wybudował stadionu czym doprowadził do tego że Sandecja grała cały czas na wyjeździe bez wsparcia kibiców !!! Stąd zespół osiągał słabe wyniki !!!
  Najpierw wybudować stadion a potem wymagać wyników od trenera !!!!!!!!!!!!!!!!

 • piotr

  Co rok – zmiana pracy. Taki orzeł czy takie zero?