Strona główna Wiadomości

Kibice Sandecji żądają stadionu

stadion dla Sandecji
Kibice Sandecji demonstrują pod ratuszem. Fot. Damian Radziak / Twój Sącz

Kilkuset kibiców MKS Sandecja wzięło w piątek udział w manifestacji pod siedzibą władz miasta. Demonstrowali pod hasłem „WalczyMY o stadion Sandecji na miarę Ekstraklasy!”.

Kibice domagają się od władz Nowego Sącza „spełnienia obietnicy nowoczesnego, funkcjonalnego stadionu, na min. 8200 widzów, z miejscami na lokale usługowe, sklepy itp, na którym będą się mogły również odbywać koncerty i inne imprezy”. Zaznaczają także, że oczekują „konkretnych dat, terminów, kwot itp. odnośnie budowy”.

– Nie chcemy „pudrowania trupa”, krótkowzrocznej prowizorki i minimalizmu znanego po hasłem „a jakoś to będzie”. Bo właśnie takie coś by było marnotrawstwem i wyrzuceniem publicznych pieniędzy w błoto. Oczekujemy nowoczesnego i funkcjonalnego stadionu, zgodnie z obietnicami – czytamy w „manifeście” sądeckich kibiców.

Nikt z władz miasta nie spotkał się z demonstrantami. Za to kilka dni wcześniej Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak wystosował list do Stowarzyszenia Kibiców Sandecji (całość poniżej).

Pełne stanowisko Stowarzyszenia Kibiców Sandecji dostępne jest na stronie stadionsandecji.pl

(edred)

 • keisyr

  Szanowni kibice KKS Sandecja
  Nie jeżdzimy na mecze do Niecieczy !!!
  Nie chodzimy na mecze Sandecji w Nowym Saczu na stadion który bedzie miał pojemność mniej niż 8000 widzów!!!
  To jest naskuteczniejszy bat na władze miasta i spólkę Sandecja !!!

 • keisyr

  Tak naprawdę przeciwko opóźnieniom w budowie stadionu powinni protestować Prezydent Nowego Sącza, jego partyjni koledzy, działacze Sandecji czy wreszcie piłkarze
  To oni wszyscy stracą najwięcej jak nie powstanie ekstraklasowy stadion na min 8000 miejsc. Bo jak nie powstanie taki stadion to Sandecja spadnie do 1 ligi a prawdopodobnie w dalszej kolejności do 2 ligi. Wtedy tym klubem nikt sie już nie będzie interesował, ani sponsorzy ani media ani społeczeństwo (kibice) miasta. Prezydent Nowego Sacza i jego koledzy stracą władzę działacze i piłkarze Sandecji stracą pracę
  Wybór należy do Prezydenta Miasta. Albo przystapi szybko do budowy duzego ekstraklasowego stadionu albo pójdzie razem ze swoimi partyjnymi kolegami oraz działaczami i piłkarzami Sandecji na zieloną trawkę !!!
  Pomijam fakt ze spadek Sandecji do 1 lub 2 ligi to jednocześnie upadek rozwoju i prestiżu miasta !!!