Strona główna Kultura i imprezy

„Kiler Wyklęty” wystąpi w Starym Sączu

Kuba Sienkiewicz w Starym SączuKuba Sienkiewicz – to nie tylko lider i założyciel kultowych Elektrycznych Gitar, ale co ciekawe także czynny lekarz, który mimo sukcesów estradowych nigdy nie zaprzestał praktyki medycznej.

Autor wielu ponadczasowych hitów: m.in; Co ty tutaj robisz, Kiler, Koniec, Człowiek z liściem na głowie, Wszystko ch…, Co powie Ryba, Jestem z miasta, Włosy, Wytrąciłaś (mnie z równowagi). Komponuje muzykę i piosenki do filmów.

Na Festiwalu w Opolu w 2016 zaprezentował brawurowo nową wersję przeboju Kiler zawierającą aluzje do obecnej sytuacji politycznej w Polsce.

„Już tylko Kiler
Polska w ruinie
Siedzę na minie
Kiedy to minie?
Same zakręty
Kiler wyklęty
Kiler skazany
Na dobre zmiany”

Po czym na dobre zniknął z TVP (podobno z tzw. „wilczym biletem” od kierownictwa telewizji publicznej).

Jako czynny lekarz Kuba Sienkiewicz koncertuje rzadziej niżby chciał, ale za to jego występy pamięta się długo, m.in. z powodu specyficznego poczucia humoru artysty, cenionego również w światku kabaretowym.

Jest Adiunktem w Klinice Neurologii Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 1995 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Specjalizuje się w chorobie Parkinsona i innych zaburzeniach ruchowych. Jest autorem poradnika dla osób z tym schorzeniem i członkiem stowarzyszenia Movement Disorder Society.

Na deskach starosądeckiego Sokoła wystąpi 16 listopada z autorskim recitalem w duecie z gitarzystą i mandolinistą Pawłem Wąsowskim.

Bilety na ten koncert kosztują 45 zł i już można je nabywać w Internecie oraz w informacji turystycznej w Starym Sączu, Rynek 5. W kasie w dniu koncertu (w miarę wolnych miejsc) będzie można je nabyć za dopłatą 3 zł/os.

tekst przygotowany przez organizatorów