Strona główna Wiadomości

Kładka nad Kamienicą wyremontowana. Ścieżkę wzdłuż rzeki jeszcze robią

Fot. UMNS

– Zakończyły się prace przy kładce dla pieszych niedaleko mostu 700-lecia. Przeprawa została wyremontowana w ramach budowy ścieżki pieszo-biegowo-rowerowej wzdłuż rzeki Kamienica – poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza. Do końca lipca powinien być gotowy pierwszy etap budowy ścieżki pieszo-biegowo-rowerowej wzdłuż brzegu.

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta, prace przy kładce trwały od 6 maja tego roku. Remont obejmował oczyszczenie oraz otynkowane filarów żelbetowych, wymianę bali drewnianych znajdujących się na przejściu kładki, oczyszczenie lin i balustrad z jednoczesnym zabezpieczeniem antykorozyjnym.

remont kładki to część projektu Centra Aktywnego Wypoczynku
Fot. UMNS

Wyremontowana kładka połączy się z budowaną ścieżką pieszo-biegowo-rowerową wzdłuż rzeki Kamienica (biegnącą do kładki na wysokości wylotu ul. Wiśniowieckiego w Al. Piłsudskiego). Pierwszy etap tej inwestycji ma być gotowy na koniec lipca. Drugi i trzeci etap prac (wciąż nie wiadomo, kiedy się rozpocznie) będzie obejmować m.in. ustawienie obiektów małej architektury (stojaki rowerowe, kosze na śmieci), budowę siłowni na wolnym powietrzu, oświetlenia ścieżki oraz systemu monitoringu dla całej trasy.

Budowa ścieżki wraz z remontem kładki kosztuje niemal 5,3 mln zł i jest jednym z elementów projektu „Centra Aktywnego Wypoczynku”. 1,6 mln zł wynosi dofinansowanie ze środków unijnych.

(JO)

Reklama