Strona główna Wiadomości

Kładka nad ul. Nawojowską wreszcie wyremontowana

Reklama
otwarto dla pieszych kładkę nad ulicą Nawojowską
Wyremontowaną kładkę otworzyli m.in. (od lewej): dyrektor MZD Adam Konicki, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz radny Jakub Prokopowicz. Fot. UMNS

Po trwającym niemal cztery miesiące remoncie, w poniedziałek otwarto dla pieszych kładkę nad ulicą Nawojowską. Inwestycja kosztowała 497 tys. zł brutto.

Znalezienie wykonawcy zajęło dwa lata i udało się dopiero w szóstym przetargu. Wcześniej oferty przekraczały nawet kilkakrotnie zakładany budżet i konieczne było w końcu dołożenie środków z budżetu miasta.

Kładkę oddano do użytku dwa tygodnie później, niż zapowiadano na początku robót, ale mimo to prezydent miasta uważa, że są powody do zadowolenia. – Dziękuję mieszkańcom za cierpliwość. Cieszę się, że to otwarcie nastąpiło jeszcze w okresie wakacyjnym. Ta kładka poprawi bezpieczeństwo dzieci, które uczęszczają do pobliskiej szkoły. Dziękuję za współpracę zarządowi Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz zarządowi Osiedla Milenium – powiedział prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Fot. UMNS

Przejście między ulicą Grota-Roweckiego i m.in. Szkołą Podstawową nr 7 a pawilonem Piast, Centrum Handlowym Europa oraz Osiedlem Millenium, było od wielu lat w fatalnym stanie technicznym. W trakcie remontu m.in. wymieniono nawierzchnię schodów i ich elementów stalowych oraz odnowiono poręcze.

(JO)